Takole je Anže Kopitar izenačil na 2:2. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Anže Kopitar je v zadnji tretjini dvakrat izenačil izid. Foto: Reuters
Kopitar je bil s 70 točkami - 29 golov in 41 podaj - najboljši strelec Kingsov v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Racmani so za zagotovitev najboljšega položaja pred začetkom končnice proti Kingsom potrebovali točko. Z zmago so potrdili prvo mesto in se bodo v prvem krogu pomerili z Dallas Starsi. Junak zmage je bil Devante Smith-Pelly, ki je zaigral namesto Teemuja Selanneja, ki je počival. Legendarnemu Fincu, ki igra zadnjo sezono v bogati karieri, so se ob zadnjem gostovanju v Staples Centru z darilom poklonili tudi veliki tekmeci iz Los Angelesa, ki so končali redni del s 46 zmagami in osmimi porazi v podaljških oziroma kazenskih strelih, s čimer so osvojili natanko 100 točk.

V peti minuti je Dustin Brown popeljal gostitelje, ki so naskakovali 47. zmago v sezoni, kar bi bil rekord franšize, v vodstvo. Minuto in pol pozneje je izenačil Nick Bonino, v drugi tretjini pa so gostje povedli, ko je ploščico v mrežo pospravil Smith-Pelly. Kingsi so v zadnjih dveh tretjinah sprožili kar 13 strelov več (23:10) od nasprotnikov, imeli približno pol minute v zadnji tretjini tudi dva igralca več na ledu, toda uspelo jim je le izenačiti. Los Angeles si na zadnjih dveh tekmah ni prislužil nobene kazni, tokrat pa v drugi tretjini kar tri, toda kljub naletu Ducksov je obramba Kingsov zdržala.

Kopitar dvakrat zadel v zadnji tretjini
Po le 48 sekundah igre v zadnji tretjini so Kralji izenačili. Marian Gaborik je krenil v napad, prepustil ploščico Justinu Williamsu, ki jo je poslal za gol, kjer pa je zakrožil Kopitar in jo mojstrsko izza vrat pospravil za hrbet Frederika Andersena. Pet minut pred koncem rednega dela so Ducksi povedli prek Matta Beleskey, toda vodstvo je trajalo le minuto in pol.

Kopitar, ki je z naskokom najboljši strelec Los Angelesa (70 točk, drugi Jeff Carter 50), se je izvrstno našel, mojstrsko preigral kapetana Anaheima Ryana Getzlafa in z natančnim strelom iz zapestja izsilil podaljšek. V podaljšku sta mreži obmirovali. V prvi seriji kazenskih strelov je bil neuspešen tudi Kopitar, zadel pa je le Smith-Pelly, ki je odločil v četrti seriji.