Marjan Manfreda je dosegel edini zadetek pri izvajanju kazenskih strelov. Foto: MMC RTV SLO/Andrej Cundrič
Jan Berčič
Jan Berčič je dosegel drugi gol za železarje. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Markus Peintner
Markus Peintner je povišal na 2:0 po kombinaciji nekdanjih branilcev Olimpije Kevina Mitchlla in Grega Kužnika. Foto: MMC RTV SLO
Aleš Mušič
Aleš Mušič je omilil poraz zeleno-belih. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Obračun v Podmežakli je bil izjemno razburljiv in poln spektakularnih preobratov, odločitev o zmagovalcu pa je padla šele po kazenskih strelih. Strelec zmagovitega gola je bil Marjan Manfreda, ki je edini izkoristil kazenski strel, vratar Michal Fikrt pa je zaustavil vse tri poskuse tekmecev.

Sodja hitro izničil vodstvo Celovčanov
Thomas Koch
je imel prvo lepo priložnost, ko je iz ugodnega položaja zgrešil vrata, na drugi strani pa je zapretil Tomi Hafner. Gostje so zadeli z igralcem manj v šesti minuti, ko je bil po samostojnem prodoru uspešen Tyler Scofield. Železarji so izenačili le 16 sekund pozneje, svoj prvi gol v Ligi Ebel je dosegel Urban Sodja. Gorenjci so imeli nato kar minuto in 50 sekund dva igralca več. Poskušali so s številnimi streli od daleč, a bili pri tem premalo natančni. Fikrt je na mestu tudi po poskusih Stefana Geierja in Scofielda, zato pa je bil brez moči po strelu Josepha Tenuteja v 15. minuti. V zadnji minuti uvodne tretjine je Hafner v protinapadu z igralcem manj podal do Marjana Manfrede, ki mu ni uspelo prelisičiti Reneja Swetteja.

Berčič izenačil na 2:2
Jan Berčič
je v 26. minuti izenačil po podaji Anttija Puse. Pritisk železarjev se je nadaljeval, a priložnosti so ostale neizkoriščene. V zadnji tretjini so gostitelji ostali brez Anžeta Kuralta, ki je prejel udarec v glavo. Fikrt je s fenomenalno obrambo preprečil vodstvo gostov po strelu veterana Dieterja Kalta.

Dolinšek izsilil podaljšek 44 sekund pred sireno
Češki vratar je bil junak uvodnih minut zadnje tretjine, saj je ubranil še mnogo nevarnih poskusov gostov iz vseh položajev. Pritisk gostov se je umiril po izključitvi Manuela Geierja. Sodja je imel priložnost za svoj drugi gol na tekmi, vodstvo železarjev pa je preprečil Swette. V 58. minuti so gostje prišli do srečnega zadetka, ko je v vratarjevem prostoru ploščico v mrežo potisnil Gregor Hager. Jeseniški trener Heikki Mälkia je vzel pol minute odmora, Fikrt je prepustil mesto šestemu igralcu, srčnost mladih Jeseničanov pa je bila poplačana z izenačujočim zadetkom Jureta Dolinška 44 sekund pred koncem.

V petminutnem podaljšku ni bilo golov, obe ekipi sta le čakali na kazenske strele, kjer je edini gol dosegel Manfreda. Jeseničani se bodo v torek v Podmežakli pomerili z Gradcem.

Zmaji vse bolj popuščajo
Zeleno-bele čaka še ogorčen boj za preboj med najboljših šest ekip, saj so ekipe med drugim in sedmimi mestom zelo skupaj. Beljak je v vzponu, tokrat je imel veliko premoč v strelih (45:18).

Zelo sporen vodilni zadetek Beljaka
Ljubljančani so zelo slabo začeli srečanje. Že v tretji minuti je bil natančen Shayne Toporowski. Toda zadetek bi morali sodniki razveljaviti, saj je eden izmed igralcev domače ekipe šel čez prostor ljubljanskega vratarja Jeana Philippa Lamoureuxa, ga podrl in ko je ta še ležal, je Toporowski poslal plošček v mrežo. Odločitev je zelo razburila Lamoureuxa, ki si je zaradi protestov tudi prislužil desetminutno kazen. Le štiri minute po prvem golu sta nekdanja igralca zmajev Greg Kužnik in Kevin Mitchell ob igralcu več na ledu poskrbela za zadetek Markusa Peintnerja. Premoč Beljaka je v 17. minuti kronal še Derek Damon.

Vse odločeno že po drugi tretjini
V 31. minuti je bil na kazenski klopi Eric Pance, Gerhard Unterluggauer pa je z močnim strelom z modre črte povišal na 4:0. Kmalu zatem je Matej Hočevar zadel vratnico. V 39. minuti je bil natančen še veteran Michael Craig, 25 sekund pred koncem druge tretjine pa je Mitchell lepo preigral Lamoureuxa in z desne strani poslal plošček pod prečko.

Mušič dosegel častni gol
V zadnji tretjini, ki je bila zgolj formalnost, je v vrata stopil Matija Pintarič, njegovi soigralci pa so v 47. minuti poskrbeli za znižanje zaostanka, ko je iz bližine Bernharda Starkbauma ob igralcu več premagal Aleš Mušič. Tudi v nadaljevanju so zmaji skušali popraviti vtis, vendar jim novega zadetka ni več uspelo doseči. Olimpija bo v torek gostovala v Celovcu.