Eric Pance je dosegel vodilni zadetek za Olimpijo v 5. minuti po akciji brata Žige. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
John Hughes
John Hughes je dosegel prvi zadetek v letošnji sezoni, ima pa že sedem podaj. Foto: Gašper Repina
Hannu Järvenpää
Hannu Järvenpää se je veselil zmage nad Olimpijo, ki jo je uspešno vodil dve leti in pol. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Trener Hannu Järvenpää je lani z zeleno-belimi zasedel tretje mesto v Ligi Ebel in osvojil naslov državnega prvaka, potem pa je odšel v Beljak. S seboj je odpeljal Johna Hughesa, Justina Taylorja, Scotta Hothama, Brada Cola in sijajnega vratarja Jeana Philippa Lamoureuxa. Branilec Cole je bil tokrat poškodovan, ostali pa so se zaigrali. Na lastno željo je Olimpijo zapustil Alexandre Imbeault.
Brata Pance zrežirala uvodni zadetek
Ljubljančani so povedli v 5. minuti, ko je strel Žige Panceta vratar Lamoureux odbil, Eric Pance pa je zatresel mrežo. Gostitelji so začeli zelo zmedeno, izenačili pa so ob prednosti igralca več. Beljak je imel minuto in pol celo dva igralca več, Andrew Thomas se je že vrnil, Aleš Mušič pa je bil na kazenski klopi, ko je Derek Ryan poslal plošček med nogama Jerryja Kuhna v mrežo.
D'Alvise izenačil na 2:2
Minuto in pol zatem je ob "power playu" zadel Derek Damon. 28 sekund pred koncem uvodne tretjine je izenačil Chris D'Alvise z bekhend strelom, potem ko je Lamoureux odbil strel Scotta Freemana.
Pretnar na pravem mestu
V drugi tretjini je bila igra zelo izenačena. V 35. minuti so Beljačani srečno prišli do vodstva s 3:2, ko je z modre črte sprožil Mario Altmann, plošček je oplazil Pretnarja in končal v ljubljanski mreži. Dve minuti zatem je imel po prekršku Michaela Ratchuka na voljo kazenski strel, a ga je Ryan zapravil.

Hughes izkoristil "power play"
V zadnjih 20 minutah so imeli Ljubljančani znova preveč izključitev. Ko je na kazenski klopi sedel Freeman, je Hughes povišal na 4:2. Piko na i je v 59. minuti postavil Klemen Pretnar, ki je zadel prazno mrežo, saj je Kuhn že zapustil vrata. Beljak je imel veliko premoč v strelih na vrata (54:27).

V nedeljo ob 17.30 v Tivoli prihaja Gradec, ki je tokrat premagal Salzburg s 5:3.

5. krog:
VSV BELJAK - TELEMACH OLIMPIJA
5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
3.000; Ryan 16., Damon 18., Pretnar 35., 59., Hughes 55.; E. Pance 5., D'Alvise 20.

TELEMACH OLIMPIJA 5 1 0 4 -13 2
INNSBRUCK 5 0 1 4 -15 1 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko