Tom Zanoški

Aktualni prvaki Lige Ebel so dobili vseh sedem tekem proti zmajem, v letošnji sezoni so bili v Tivoliju boljši z 2:1, pred desetimi dnevi na domačem ledu še s 3:0.

Bolzano zadel dvakrat v razmiku 95 sekund
Ljubljančani so prvi zapretili, a je poskus Žige Pešuta v 5. minuti vratar Jaroslav Hübl odbil kar s čelado. Gostitelji so povedli v 9. minuti, ko je Markus Gander streljal z obrata in matiral Andyja Chioda. Dve minuti zatem je na 2:0 povišal Philip Joseph De Simone. Najlepšo priložnost za zmaje v uvodni tretjini je imel Tom Zanoški, njegov strel v 17. minuti je obranil Jaroslav Hübl.
Sredi pritiska Olimpija zadel Pance
V 22. minuti je Igor Cvetek sprožil z modre črte, Zanoški je podstavil palico in plošček je končal v mreži. Tri minute kasneje je Markus Gander povišal na 3:1. V 29. minuti so imeli Ljubljančani dva igralca več, saj sta bila izključena Rick Schofield in Justin Keller. Veliko prednost je unovčil Aleš Mušič. V 34. minuti so Italijani dobili sodniški met, Žiga Pance pa je takoj streljal z bekhendom in matiral Chioda. Slovenski reprezentant je mrežo nekdanjih soigralcev zatresel že pred desetimi dnevi.
V zadnji tretjini sta zmago Bolzana potrdila Marco Insam v 54. minuti ob prednosti igralca več in Nesbitt v zadnji minuti. Zmaji so bili razglašeni in si niso priigrali izrazitih priložnosti.
Olimpija bo v nedeljo gostovala v Znojmu, naslednji petek pa še v Gradcu, potem pa se začne zimska klasika na Trgu republike.