Andrew Jacob Kozek je bil nerešljiva uganka za obrambo zmajev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn je izgubil živce in v torek ne bo v vratih. Zamenjal ga bo Matic Boh. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Do konca rednega dela so le še trije krogi, Olimpija pa za šestim mestom zaostaja kar osem točk. Tudi sedmo mesto, ki prinaša štiri točke v drugem delu, je precej oddaljeno, saj imajo Orli iz Znojma 48 točk.
Dornbirn precej boljši v uvodni tretjini
Gostitelji so povedli v 10. minuti, ko je Mike Ratchuk izgubil plošček, po hitrem protinapadu pa je Kozek matiral Jerryja Kuhna. Izbranci Bojana Zajca so lahko zadovoljni z minimalnim zaostankom po 20 minutah, saj jih je nekajkrat rešil čuvaj mreže.

Kozek zadeval iz vseh položajev
Na začetku druge tretjine je Miha Verlič imel takoj lepo priložnost, a je odlično posredoval vratar Patrick Desrochers. V 27. minuti je sijajni Kozek z izjemnim strelom povišal na 2:0, dve minuti zatem je Kevin De Vergilio lepo našel Chrisa D'Alvisa, ki je znižal. V predzadnji minuti druge tretjine je Kozek ob prednosti igralca več neverjetno zadel desni zgornji kot.
Kuhn izgubil živce, čaka ga kazen
Končni izid je postavil Dale Edward Mitchell v 50. minuti po protinapadu. V 54. minuti sta se prerivala vratar Kuhn in Daniel Bois. Vratar zeleno-belih je podelil nekaj, po sodniški oceni nedovoljenih, udarcev z rokavico in dobil kazen igre, kar pomeni, da ne bo igral v torek, disciplinska komisija Lige Ebel pa bo odločala o morebitni višji kazni.
V torek rdeči biki v Tivoliju
Ljubljančani bodo v torek v Tivoliju gostili Salzburg, ki prav tako nima več možnosti za preboj med najboljših šest. Zelo pomembna je končna uvrstitev po koncu rednega dela, saj se nato razdelijo točke na začetku drugega dela (4-3-2-1-0-0).

41. krog:
DORNBIRN - TELEMACH OLIMPIJA
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
2.167; Kozek 10., 27., 39., Mitchell 50.; D' Alvise 29.

DORNBIRN 41 12 3 26 -52 27
INNSBRUCK 41 7 3 31 -111 17 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko