Dustin Sylvester je načel mrežo zeleno-belih sredi uvodne tretjine. Foto: EPA
Dave MacQueen
Dave MacQueen je lahko zelo zadovoljen, saj so njegovi izbranci na sijajnem četrtem mestu. Foto: MMC RTV SLO

Trener Fabian Dahlem ni mogel računati na Guillauma Desbiensa, Aleša Mušiča, Olivierja Roya in Aljaža Uduča. Med vratnicama je bil znova mladi Tomaž Trelc. Razmerje v strelih na vrata je bilo 33:19 v korist gostiteljev.
Sylvester in Siddall zadela ob prednosti igralca več
Dornbirn je povedel v 11. minuti, ko je Dustin Sylvester iz bližine izkoristil prednost igralca več. Na kazenski klopi je sedel Andrej Hebar. Ljubljančani so imeli nato dvakrat zapored igralca več, a niso zadeli. Ob koncu prve tretjine je moral na kazensko klop še kapetan Andrej Tavželj, gostje pa so zdržali.
V 24. minuti je imel lepo priložnost Matej Hočevar, izkazal pa se je domači vratar Florian Hardy. V 35. minuti je z igralcem več Olimpija imela nove priložnosti, toda "power play" tudi v tej sezoni močno škripa. Tudi drugi zadetek so buldogi dosegli z igralcem več, v predzadnji minuti druge tretjine je bil natančen Matt Siddall.
Prekinitev zaradi počenega zaščitnega stekla
V 43. minuti je Nikolas Petrik povišal na 3:0. V 47. minuti je bil blizu uspeha mladi Nik Pem, v 49. pa je počilo zaščitno steklo, zaradi česar je bila tekma za 15 minut prekinjena. Častni zadetek za Olimpijo je s petih metrov dosegel branilec Fabian Scholz po podaji Kristofa Reinthalerja ob prednosti dveh igralcev več v 54. minuti. Vrnitve ni bilo, saj je le dve minuti zatem končni izid postavil James Arniel.

V petek v Tivoli prihaja vodilni Salzburg.