Gregor Koblar je dosegel vodilni zadetek za Olimpijo po podaji Žige Pešuta. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn je zbral kar 46 obramb in je bil najbolj zaslužen za točko. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Francois Fortier
Jan Muršak in Ditka Maučec
Ditka Maučec je postala prva predsednica hokejistov Olimpije. Foto: Aleš Fevžer
Ditka Maučec predsednica hokejistov Olimpije

Capitalsi so bili večji del tekme boljši tekmec. V vratih zeleno-belih je blestel Jerry Kuhn, razmerje v strelih na vrata je bilo kar 48:22.
Ljubljančani so zdržali uvodne nalete Dunajčanov. Do konca prve tretjine sta obe moštvi še po enkrat igrali z igralcem več, a spremembe izida ni bilo.
V 26. minuti je Žiga Pešut prodrl pred vrata, ob zmedeni obrambi Dunaja pa je Gregor Koblar z bližine zatresel mrežo. Izbranci Tommyja Samuelssona so nato še bolj pritisnili, a niso izkoristili prednosti igralca več ob izključitvah Jaka Laplanta, Matevža Ermana in Judda Blackwaterja.
V 42. minuti je izenačil Justin Keller. Dunajčani so skušali na vse načine doseči zmago v rednem delu, a je bil vedno na pravem mestu Kuhn. V 46. sekundi podaljška je sijajni napadalec Fortier priigral še drugo točko Dunaju.
Ulmer okrepil Innsbruck
Zmaji so ostali brez Jeffa Ulmerja, ki se je sporazumno razšel po pogovoru z vodstvom kluba, saj je treba varčevati z omejenimi finančnimi sredstvi. Najboljši strelec Olimpije v letošnji sezoni bo kariero nadaljeval v Innsbrucku, v dresu morskih psov bo debitiral v petek v Znojmu. V udarnem napadu ga je zamenjal Matej Hočevar. Prav tako v avstrijsko prestolnico, ob poškodovanih Scottu Howesu in Anžetu Ropretu, ni potoval oboleli Damjan Dervarič.
Dunaj v ponedeljek v Tivoliju
Po današnji tekmi bodo imeli varovanci Iva Jana znova šest dni odmora, prihodnji teden pa jih čakajo kar štiri domače tekme. Že v ponedeljek Dunajčani prihajajo v Tivoli.
Ditka Maučec nova predsednica kluba
Hokejisti Telemacha Olimpije imajo od današnje volilne skupščine novo predsednico. Gre za prvo predsednico na čelu ljubljanskih hokejistov, klubu bo predsedovala Ditka Maučec, ki je zamenjala Mitjo Mejača. Direktor še naprej ostaja Matjaž Sekelj.

Maučečeva je direktorica marketinga glavnega pokrovitelja Telemacha, izbrana je bila soglasno. Pri Telemachu so bili s sodelovanjem s klubom do zdaj zelo zadovoljni, vsi skupaj pa upajo, da se bo to nadaljevalo tudi v prihodnje, čeprav bo zaradi težkih gospodarskih razmer treba nekoliko zategniti pasove.

Klub lani deloval pozitivno
V slovenskih športnih društvih ni veliko predsednic, v hokeju pa sploh ne, so ugotovili zbrani na skupščini in pozdravili pozitivno naravnano finančno poročilo preteklega leta. Po dolgem času je klub lani deloval pozitivno, imel je 600.000 evrov dobička, vendar se ta zaradi nekdanjih dolgov ne bo poznal, ampak le zmanjšal dolgove. Klub si bo tudi v prihodnjem letu prizadeval za proračun v znesku približno 1,5 milijona evrov, pri čemer bo ena tretjina namenjena pokrivanju starih dolgov. Z bankami je bil dosežen dogovor, da se dolgovi vračajo do leta 2017 ali 2020.

Dolgovi znašajo 1,5 milijona evrov
V zadnjem letu je bilo poravnanih približno 100.000 evrov terjatev do nekdanjih igralcev, trend pa se bo nadaljeval tudi v prihodnje. V klubu se zavedajo, da bo finančno stanje težko ponavljati tudi v naslednjih letih, saj je gospodarska slika slaba, pričakujejo pa večja sredstva iz Mestne občine Ljubljana, ki bodo namenjena poravnavi davčnih obveznosti. Nadaljevala se bo sanacija dolgov v znesku 1,5 milijona evrov.

Klub ima po novem tudi dva nova podpredsednika - Marka Popoviča, nekdanjega sodnika in igralca, ter Toneta Matjašiča. Upravni odbor si bo še naprej prizadeval za reševanje težkega položaja. Direktor Sekelj, ki je ostal na svojem položaju, pa je zagotovil, da bo Olimpija tudi v prihodnje igrala v Ligi Ebel.