Chris D'Alvise je imel najlepšo priložnost za Olimpijo v 21. minuti, a mu ni uspelo zadeti. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Mario Richer
Mario Richer je bil lahko zadovoljen s predstavo svojih izbrancev, ki so zasedli 3. mesto po rednem delu. Foto: MMC RTV SLO

Gostitelji so si tako zagotovili 3. mesto in bodo drugi del tekmovanja začeli z dvema točkama. Ljubljančani bodo drugi del tekmovanja odigrali v "spodnjem domu". Orli iz Znojma bodo imeli štiri točke, Salzburg tri, Sapa dve, Olimpija eno, Dornbirn in Innsbruck pa nobene. Odigrali bodo deset krogov, najboljši ekipi se bosta prebili v končnico, ki se začenja 24. februarja.
Poškodba Groznika
Tekma se je začela slabo za goste, saj je branilca Boštjana Groznika takoj na začetku plošček zadel v čelo in so mu morali rano zašiti, njegov nastop na torkovi tekmi je vprašljiv. V uvodnih 20 minutah so se Ljubljančani dobro branili.
Uvodni gol prejeli z igralcem več
V drugi tretjini je bil že v 25. sekundi Chris D'Alvise sam pred vratarjem Sebastianom Stefaniszinom, a ga ni uspel ukaniti. Po pol ure igre so imeli zeleno-beli minuto in 20 sekund dva igralca več, a jim ni uspelo zadeti. Ko je bil v 32. minuti na kazenski klopi Guillaume Lefebvre, so zmaji izgubili plošček. Olivier Latendresse je po protinapadu matiral Matica Boha. Štiri minute zatem je bil izključen Patrick Coulombe, z močnim strelom od daleč pa je na 2:0 povišal Mario Scalzo. V 38. minuti je Jean Michel Daoust unovčil "power play".
Zadnja tretjina je bila le še formalnost. Končni izid je postavil Manuel Ganahl v 55. minuti. Razmerje v strelih na vrata je bilo 28:28.
Za začetek drugega dela se vrača Kuhn
V torek izbranci Bojana Zajca gostujejo v Szefesfehervarju, v petek v Tivoli prihaja Salzburg, v nedeljo pa sledi gostovanje v Znojmu. V vrata se bo za začetek drugega dela vrnil Jerry Kuhn, ki je odslužil tri tekme kazni po incidentu z Danielom Boisom v Dornbirnu pred tednom dni.