Aleš Mušič je zadel že v 59. sekundi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ken Ograjenšek
Ken Ograjenšek je sredi druge tretjine izenačil na 2:2. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zeleno-beli imajo zaradi evropskega prvenstva v košarki prilagojen urnik, na prvih treh tekmah bodo gostovali, v soboto jih čaka tekma v Dornbirnu, prihodnji petek pa še v Linzu. Šele 24. septembra bodo prvič igrali v Tivoliju proti Salzburgu.
Zmaji po hitrem vodstvu popustili
Ljubljančani so sijajno začeli. V 59. sekundi je Alex Berry izza vrat podal plošček pred gol, kjer je Aleš Mušič matiral Adama Munroja. Tirolci so bili šokirani in Judd Blackwater je imel kmalu zatem tri lepe priložnosti, a se ni izkazal.
V nadaljevanju so imeli slovenski prvaki preveč izključitev. V 9. minuti je Shane Sims streljal z modre črte, v gneči pred vrati pa je Patrick Mössmer ukanil Jerryja Kuhna. V 14. minuti je Florian Pedevilla z močnim strelom zadel za 2:1. V zaključku uvodne tretjine sta bila na kazenski klopi Žiga Pešut in Nicholas Ross, a so zeleno-beli zdržali minuto in 33 sekund igre z dvema igralcema manj.
Velika premoč Olimpije, a le en gol
V drugi tretjini je bila Olimpija precej boljša. Po podaji Žige Pešuta je v 32. minuti izid poravnal Ken Ograjenšek. Že po pol ure igre so sodniki zelo sporno razveljavili gol Žigi Pešutu, češ da plošček ni šel prek golove črte. Ob koncu tretjine je Berry zadel okvir vrat, Andrej Hebar pa je po samostojnem prodoru meril prek vrat. Razmerje v strelih na gol je bilo 20:12.
Innsbruck do zmage v razmiku 102 sekund
Gostitelji so se prebudili v zadnji tretjini. Benedikt Schennach je v 55. minuti presenetil Kuhna, ki je sicer branil zelo dobro. Dve minuti pozneje je končni izid postavil Luke Salazar. Končno razmerje v strelih na gol je bilo 51:42.
Innsbruck se je pred 1.500 gledalci veselil prve zmage v sezoni, prejšnji teden je doma izgubil z Bolzanom z 1:6. Italijani so danes zmagali že tretjič, s 4:3 so slavili na Dunaju.
Na prvih tekmah trener Bojan Zajc ne bo mogel računati na poškodovane Pascala Morencyja, Scotta Howesa ter Miho Pesjaka in Miho Verliča.