Rob Hisey je dosegel gol in podajo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Rok Leber
Rok Leber je imel najlepšo priložnost za zadetek zeleno-belih. Foto: Aleš Fevžer

Zeleno-beli so v Linzu nazadnje slavili pred 1.329 dnevi, 11. februarja 2011. Trener Fabian Dahlem ni mogel računati na Hunterja Bishopa, Gala Korena, Aleša Mušiča in Miho Pesjaka, ki so poškodovani. V vsakem napadu je manjkal po en hokejist.

Prvič je priložnost med vratnicama Linza dobil 21-letni Thomas Dechel, ki pa ni imel veliko dela. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 38:16.
Lebler in Hisey kronala premoč
Pred polnimi tribunami so bili Ljubljančani celo blizu vodstvu v 3. minuti, a so sodniki domače rešili pred zanesljivim golom, ko so dosodili po mnenju Ljubljančanov dvomljiv prepovedan dolgi strel. Gostitelji so povedli v 4. minuti, ko je Curtis Murphy podal do Briana Leblerja, sijajni napadalec pa je s strelom iz zapestja matiral Andyja Chioda.
V 14. minuti se je s kazenske klopi vrnil Miha Logar, ko je Franklin MacDonald podal pred vrata, Rob Hisey pa je le še podstavil palico in med nogama Chioda povišal na 2:0. Črna krila so imela v trenutku zadetka igralca manj na ledu. Linz je bil v uvodni tretjini precej boljši, razmerje v strelih je bilo 16:6.
Leber zapravil lepo priložnost
V drugi tretjini je Hisey najprej zadel prečko, Fabio Hofer pa vratnico. Vratar Dechel je odbil strel Roka Leberja po pol ure igre. V 36. minuti je MacDonald izza vrat podal do Floriana Ibererja, ki je povišal na 3:0.
Kozek postavil piko na i
V zadnji tretjini je ritem igre precej padel. V 52. minuti je bil na kazenski klopi Kyle Medvec, Andrew Jacob Kozek pa je postavil končni izid srečanja.
V nedeljo v Tivoli prihaja Sapa Fehervar. Madžari so tokrat doma izgubili pred Dunajem z 2:3.