Jan Urbas se je hitro znašel v Celovcu. Foto: Aleš Fevžer

Obe ekipi sta slabo začeli novo sezono, pri gostiteljih je moral odstopiti trener Martin Stloukal po sramotnem porazu v sejemski dvorani proti Linzu prejšnji četrtek (0:9). Začasni trener je Alexander Mellitzer. V prve pol ure se je videlo, da je pritisk velik, KAC nikakor ni našel prave igre. V 35. minuti je Jean Francois Jacques po podaji orjaka Mika Siklenke le ukanil vratarja Davida Madlenerja.

V zadnji tretjini so bili gostitelji pred 3.117 gledalci precej boljši tekmec. 101 sekundo pred zadnjim piskom sirene je Thomas Koch našel Urbasa, ki je poslal plošček pod prečko in poskrbel za navdušenje ob drugi zmagi Celovčanov v letošnji sezoni. Predtem so ugnali le Telemach Olimpijo s 3:1 v uvodnem krogu.

Ljubljančani bodo v petek gostovali v Linzu, manjkala bosta Gal Koren in Hunter Bishop.