Igor Cvetek je dosegel prvi zadetek v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jean Philippe Lamoureux
Jean Philippe Lamoureux je v letošnji sezoni obranil kar 93,8 odstotka vseh strelov na vrata. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
John Hughes
John Hughes je ljubljenec navijačev zeleno-belih. Po koncu tekme na Češkem so ga klicali kar zeleni Messi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Trener Hannu Järvenpää je počitek tokrat namenil Žigi Pancetu, ki je ostal v Ljubljani. Kapetan bo že igral v nedeljo na Dunaju. Nerešljiva uganka za Čehe je bil izjemni Lamoureux, ki je zbral 39 obramb. Tudi sedem izključitev ni bilo usodnih za zmaje.
Mušič in Hughes premalo natančna
V prvi tretjini je bila igra zelo izenačena (10:11 v strelih na vrata). Že v sedmi sekundi je imel priložnost Aleš Mušič, a je bil vratar Ondrej Kacetl, ki je med vratnicama zamenjal Filipa Landsmana (prejel je kar devet golov v torek na Dunaju) na mestu. Čehi so bili še posebno nevarni v trenutkih igre z igralcem več. V 16. minuti je obrambi gostiteljev ušel John Hughes, a meril premalo natančno.

Cvetek zadel ob "power playu"
Ljubljančani so povedli v 34. minuti, ko so imeli igralca več, na kazenski klopi je sedel Richard Jarušek. Anže Ropret je podal do Cvetka, ki je z bližine matiral Ondreja Kacetla sekundo pred iztekom kazni. Gostitelji so imeli rahlo premoč, a je vse strele obranil sijajni Lamoureux.
Številne kazni niso bile usodne
V zadnji tretjini so imeli gostje hitro tri izključitve zapored. Na kazenski klopi so sedeli Hughes, Matej Hočevar in Scott Hotham, a Orli tega niso unovčili. Aleš Mušič je bil blizu povišanja vodstva v 41. minuti, ko je že preigral domačega vratarja, a nato z bekhendom streljal mimo gola.
40 sekund pred koncem je trener Martin Stloukal z vrat potegnil Kacetla in poskusil s šestimi igralci. Sedem sekund pred koncem je Lamoureux poskusil celo s strelom čez celo ledeno ploskev na prazna vrata, a je plošček za kakšen meter zgrešil cilj. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 39:29 v korist gostiteljev.
Ljubljančani so imeli tudi zelo glasno podporo s tribun, saj je z avtobusi in avtomobili na Češko prišlo več kot 100 navijačev zeleno-belih. V nedeljo jih bo še več na Dunaju.
Železarji so v 16. krogu prosti, vse misli so že usmerili k nedelji, ko v Podmežaklo prihaja Gradec.