Fabian Dahlem
Fabian Dahlem upa, da bo do petka kakšen izmed poškodovanih igralcev okreval. Foto: www.alesfevzer.com

28. decembra 2008 so se zeleno-beli zadnjič veselili zmage v Salzburgu. Fabian Dahlem je imel ogromno težav zaradi številnih poškodb, manjkala sta tudi Gal Koren in Jure Sotlar. V vratih je dobil priložnost Tomaž Trelc, ki je imel veliko dela, razmerje v strelih na vrata je bilo 39:22.

Selan matiral Gračnarja z modre črte
Rdeči biki so začeli napadalno, Trelc je v 5. minuti še preprečil njihovo vodstvo, v naslednji minuti pa je bil brez moči, ko ga je iz bližine ukanil Daniel Welser. Tudi po doseženem golu so gostitelji še naprej pritiskali, a Trelc jim je nekajkrat preprečil, da bi povišali vodstvo. Ob koncu tretjine so se gostje otresli pritiska, deset sekund pred zvokom sirene pa je Luko Gračnarja ob številčni premoči z močnim strelom z modre črte premagal Maks Selan.

Rdeči biki razigrani v drugi tretjini
Na začetku druge tretjine so Salzburžani pripravili pravo ofenzivo. Luciano Aquino in Ryan Duncan sta v razmiku 67 sekund dosegla dva gola. Takoj zatem se je v gneči pred vrati dobro znašel Nizozemec Nardo Nagtzaam, ki je znižal na 3:2. Gostitelji so hitro odgovorili, v 27. minuti je po lepi akciji Hughesa spretno zaključil Brett Sterling, ki je zadel desni kot Trelčevih vrat. Sledilo je obdobje priložnosti Ljubljančanov. V 34. minuti je Gračnar preprečil veselje Sebastjanu Hadžiču, nato pa izšel zmagovalec tudi po dvobojih z Žigo Pešutom in Krištofom Potočnikom, ki sta sama pridrsala pred njega.

Z dobro igro je Olimpija nadaljevala tudi v tretji tretjini, ko je zaostanek ob pomoči nespretnega posredovanja domačega vratarja znižal Matej Hočevar. V 51. minuti je Alexander Pallestrang povišal na 5:3, minuto in pol zatem pa je Hughes ob prednosti igralca več postavil končni izid.