Žiga Pance je vlil upanje zmajem v drugi tretjini. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Justin Taylor
Justin Taylor je izanečil na 1:1 po akciji prvega napada. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

V vratih Ljubljančanov je bil tokrat Matija Pintarič, Jean Philippe Lamoureux pa ni potoval na Madžarsko.
Hiter zadetek Mihalyja
Gostitelji so povedli že v 67. sekundi, ko je po hitrem protinapadu zadel Arpad Mihaly. V naslednjih trenutkih je imela Sapa še tri priložnosti, a se izid ni spremenil. V 4. minuti je imel prvo priložnost za goste Domen Vedlin, toda vratar Adam Munro je strel ubranil.
Zeleno-beli so izenačili v 12. minuti po akciji prvega napada. Podal je John Hughes, Justin Taylor pa je z bližine ukanil Munra. Že v naslednji minuti so Madžari znova vodili, natančen je bil Istvan Sofron. V 19. minuti je po dolgi kombinaciji silovito sprožil Ladislav Sikorcin in plošček se je od vratnice odbil v mrežo.
Kazen igre za Hothama in McBrida
V drugi tretjini je prišlo do pretepa. Disciplinsko kazen igre sta dobila najprej Scott Hotham, nato pa še Brock McBride. Madžari so imeli dve minuti na ledu dva igralca več, a so Ljubljančani zdržali. V 36. minuti je znižal Žiga Pance.

Ryan ob "power playu" potrdil zmago Sape
Tekma je bila v zadnjem delu tako spet odprta, a igra z igralcem več ni bila na pravi ravni, zato do izenačenja ni prišlo. V 48. minuti je bil na kazenski klopi Jamie Fraser, Derer Ryan pa je potrdil, da je pravi ostrostrelec.
V torek zmaji v Linzu
Madžari so dobili prvi točki v drugem delu, Olimpija pa bo svoji prvi lovila na novem težkem gostovanju v torek v Linzu.