Matevž Erman bo izpustil tekmo v Znojmu. Foto: Aleš Fevžer

V 58. minuti torkovega srečanja proti Linzu je branilec zeleno-belih podstavil koleno, Patrick Spannring pa je padel na ledeno ploskev. Erman je prejel pet minut kazni in disciplinsko kazen igre.

Vse skupaj ni vplivalo na končni izid, Ljubljančani so presenetljivo gladko odpravili Linz (4:1) in se veselili prve zmage na sedmi tekmi v letošnji sezoni. Na ledu se ni videlo razlike v kakovosti, saj za Črna krila igrajo milijonarji, v Tivoliju pa životarijo. Po koncu tekme je bilo odlično vzdušje v garderobi. Številnim je pošteno odleglo, saj je bil po šestih uvodnih porazih pritisk ogromen. Trener Bojan Zajc, ki je bil blizu odhoda, po težkih dneh lažje diha.

Olimpija se bo v petek pomerila z Orli v Znojmu, v nedeljo pa sledi gostovanje v Salzburgu. Naslednja tekma v Tivoliju bo v torek, ko prihaja odlična ekipa Dunaja.