Dunaj je edina ekipa, ki je Olimpijo v zadnjih sedmih krogih premagala po rednem delu. Foto: www.alesfevzer.com

Vodilno moštvo lige je tako še drugič v desetih dneh premagalo Ljubljančane. Ti so igrali brez vratarja Jeffa Frazeeja in junaka nedeljske zmage nad Beljakom Chrisa Langkowa, ki sta zbolela. Manjkal je tudi Žiga Pešut.

Hitro konec Olimpijinih upov
Gostje so povedli v 3. minuti, ko je 19-letnega Tilna Spreitzerja, ki je prvič branil v Ligi Ebel, iz bližine matiral Taylor Vause. Dunaj je med 11. in 13. minuto povišal prednost z dvema zadetkoma Kelseyja Tessierja. V 35. minuti je Jerry Pollastrone v protinapadu dveh na enega zabil za 4:0, končni izid 5:0 pa je po z močnim strelom postavil Riley Holzapfel po lepi podaji Jamieja Fraserja.

Razmerje strelov 47:24 za Dunaj
Razmerje strelov je bilo 47:24 za goste, pri katerih se je v zadnji tretjini izkazal David Kickert, ki je ustavil nekaj nevarnih poskusov domačih.

Ljubljančani ne bodo imeli prav veliko počitka, saj jih že v četrtek čaka gostovanje pri še eni ekipi z vrha lestvice Salzburgu, v soboto pa domača tekma z Innsbruckom.