Telemach Olimpija bo po koncu Lige Ebel vse sile usmerila v državno prvenstvo. Foto: www.alesfevzer.com

Zmajem, ki že nekaj časa nimajo nobenih možnosti za uvrstitev v končnico, pri vodilni ekipi "spodnjega doma" ni uspelo pripraviti presenečenja.

Ljubljančani jezni na Jeseničana Zrniča
Domači so bili boljši od prve minute naprej, čeprav je imel po mnenju Ljubljančanov preveliko vlogo pri porazu tudi slovenski glavni sodnik Jeseničan Milan Zrnič. Za goste je bila prva sporna sodniška poteza izključitev Boštjana Groznika v osmi minuti - ob koncu kazni so dobili prvi gol - druga sporna pa poteza slovenskega reprezentanta v beljaških vrstah Mihe Verliča, ki se je na vso moč zaletel v vratarja Oliverja Roya, kljub protestom ljubljanske klopi pa ni bil izključen. Prav Verlič je nato podal za drugi gol svoje ekipe.

Končno razmerje strelov 48:22
Na začetku drugega dela so imeli gostje dvakrat igralca več, a prednosti niso izkoristili, zaman pa so ob svoji številčni prednosti zahtevali še eno izključitev na avstrijski strani. Beljak je pozneje izkoristil anemičnost ljubljanske obrambne in povišal na 3:0. V zadnjem delu so domači le še potrdili zmago, gostje pa so se še naprej jezili na sodnika Zrnića, ki jih je po njihovem mnenju prepogosto izključeval. Končno razmerje strelov je bilo kar 48:22. Dvakrat je zadel Patrick Platzer, po enkrat pa Adis Alagić, Dustin Johner in Peter Weihager.

Zmaji bodo v nedeljo v Szekesfehervarju odigrali še zadnjo tekmo v letošnji sezoni Lige Ebel.