Miha Verlič je dosegel dva gola. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jeff Ulmer je bil še sredi novembra član Olimpije, nato pa se je z vodstvom kluba razšel zaradi finančnih vzrokov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Rok Leber
Rok Leber se bo v nedeljo prvič predstavil navijačem v Tivoliju proti Dornbirnu. Foto: MMC RTV SLO
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn je ustavil 28 strelov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Gostitelji, ki so v nedeljo presenetljivo na kolena spravili prvake iz Celovca, so povedli že v 59. sekundi, ko je bil po zelo nespretnem posredovanju Jerryja Kuhna za vrati uspešen Justin Donati.

A vodstvo domačih je bilo kratkotrajno, saj je iznajdljivi Miha Verlič v 7. minuti izenačil po podaji Andreja Hebarja. Innsbruck je znova povedel v 14. minuti, še drugič je bil natančen Donati, ko so imeli morski psi igralca več, izključen je bil Žiga Grahut.

Vodstvo Olimpije trajalo 53 sekund
Verlič je v 32. minuti z natančnim strelom z desne strani izkoristil prednost igralca več za izenačenje, malo pozneje (37.) pa je Gal Koren s pravo bombo poskrbel za prvo vodstvo gostov. Obramba gostiteljev je pozabila na nekdanjega napadalca Medveščaka, ki je prodrl od sredinske črte v napadalno tretjino in z močnim strelom razparal mrežo Adama Munra. A to je trajalo le 53 sekund, saj je bil ob izključitvi Damjana Dervariča uspešen Luke Salazar.
Ulmer pokopal nekdanje soigralce
Na začetku zadnje tretjine je imel priložnost novinec pri Ljubljančanih Rok Leber, a je vratar Munro njegov strel obranil. Munro je v 52. minuti zaustavil še strel Korena iz bližine, le 15 sekund pozneje pa so gostje pozabili na nekdanjega soigralca Ulmerja (v Innsbrucku bo igral tudi naslednjo sezono), ki je dosegel zmagoviti gol. Do konca Ljubljančani niso več zadeli, čeprav je Kuhn že minuto in 21 sekund pred koncem zapustil vrata, igra s šestimi igralci v polju pa ni obrodila sadov.

Debi Roka Leberja
Zmaji so igrali brez poškodovanega Judda Blackwaterja in kaznovanega Pascala Morencyja. Disciplinska komisija Lige Ebel je napadalca zeleno-belih kaznovala s štirimi tekmami prepovedi igranja. Kanadčan si je kazen prislužil zaradi nešportnega obnašanja na ogrevanju nedeljske tekme proti Gradcu v Tivoliju. Po poročilu sodnikov je Morency med ogrevanjem večkrat prečkal sredinsko črto z namenom provociranja nasprotnikov. Za zmaje bo lahko znova zaigral šele po olimpijskem premoru.
Prvo uradno tekmo v dresu zmajev je odigral 21-letni Rok Leber, ki je igral v četrtem napadu z Anžetom Ropretom in Jako Zdešarjem. Lansko in letošnjo sezono je bil član švedskega tretjeligaša IK Pantern. Leber je bil stalni član mladinske reprezentance do 18 in 20 let. V pretekli sezoni je debitiral tudi za člansko reprezentanco in dosegel dva zadetka. Pred svetovnim prvenstvom je bil tudi v ožjem izboru selektorja Matjaža Kopitarja, a je kot zadnji iz seznama izpadel.
V nedeljo neugodni Dornbirn v Tivoliju
Olimpija bo v nedeljo ob 16.30 gostila Dornbirn. Buldogi so dobili vse štiri letošnje obračune z zmaji (4:0, 3:2 po kazenskih strelih, 5:3 in 8:1). V primeru novega poraza bi izbranci Iva Jana verjetno že zapravili vse možnosti za preboj v končnico.