Ken Ograjenšek se je izkazal pri kazenskih strelih. Foto: Marko Kovič
Miha Verlič
Miha Verlič je dosegel dva gola. Foto: Aleš Fevžer

Ljubljančani so v Celovcu zmagali prvič po več kot dveh letih. Pri kazenskih strelih sta se izkazala dvakratni strelec Ken Ograjenšek in Gregor Koblar, ki je zadel enkrat. Vratar Jerry Kuhn je na koncu ubranil poskus Coltona Fretterja.

Olimpija se je vrnila po 0:2
Kac je sicer začel odlično, saj je v 33. minuti povedel z 2:0. Za gol priključka je poskrbel Nick Ross (37.). Miha Verlič je v 51. minuti izenačil, a je že 40 sekund pozneje John Lammers poskrbel za novo vodstvo domačih, potem ko se je plošček za hrbet Kuhna odbil od drsalke Matevža Ermana. A Ljubljančani se niso predali. Podaljšek je izsilil Verlič (56.).

V podaljšku so imeli domači kar štiri minute igralca več, a so se zmaji ubranili, tako da so sledili kazenski streli, ki so pripadli gostom. Razmerje strelov je bilo 28:26 za varovance Iva Jana, ki ni mogel računati na Judda Blackwaterja, Pascala Morencyja in Damjana Dervariča.