Matic Boh ni blestel, saj je ubranil le 78-odstotkov strelov, a roko na srce, v drugi polovici tekme je bil prepuščen na milost in nemilost napadalcem Linza. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Brezkrvna in neučinkovita igra "zmajev" je dopustila gostom lahko zmago. Olimpija je zadnje tri tekme izgubila z razliko v golih 3:15, kar razkriva, kako je padla motivacija, potem ko je postalo jasno, da je "zgornji dom" Lige Ebel nedosegljiv.

Tolažilni gol Coulomba omilil poraz
"Kravato" prvakov je preprečil branilec Patrick Coulombe, ki je zadel v 49. minuti ob številčni premoči. Ljubljančani so pred tokratnim porazom boleče izgubili še v Dornbirnu s 4:1 in s Salzburgom doma z 1:5.

Zaradi kazni Jerryja Kuhna je znova branil Matic Boh. V prvi polovici tekme so Ljubljančani parirali Linzu, ki je vse do 29. minute vodil le z 0:1 (Engelhardt), nato pa so "črna krila" začela neusmiljeno izkoriščati luknje v vse bolj raztreseni obrambi "zmajev".

Vse misli že pri drugem delu sezone
V nedeljo "zmaji" za zaključek prvega dela gostujejo v Gradcu. Drugi del sezone se bo začel že v torek, končal pa se bo 22. februarja (vmes bo še reprezentančni premor). Iz "spodnjega doma" se bosta v končnico uvrstili najboljši dve moštvi.