Anže Ropret je v 42. minuti dosegel zadetek in izsilil podaljšek. Zmagovalca so nato odločili kazenski streli. Foto: www.alesfevzer.com
Olivier Roy
Olivier Roy je blestel na uvodnih dveh tekmah. Prejel je dva gola, a obakrat ni imel možnosti, saj je plošček spremenil smer pred vrati. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji se tako veselijo prve točke v novi sezoni. Gostje so bili pričakovano boljši in nevarnejši, a se je Olimpija na čelu z vratarjem Oliverjem Royem dobro branila. V 15. minuti je Gregor Koblar celo stresel prečko.

Ropret izenačil v 42. minuti
Beljačani so povedli v 23. minuti, ko je Benjamin Petrik preusmeril plošček po strelu od daleč in matiral Roya. Za domače je nato izenačil Anže Ropret, ki je v 42. minuti izkoristil podajo Žige Pešuta.

Pance prispeval odločilni kazenski strel
Olimpija se je prebudila v zadnji tretjini, najboljšo igro pa je prikazala v podaljšku (streli 6:3). Stefan Chaput bi lahko odločil zmagovalca, toda dvakrat je bil zelo nespreten pred vrati, tekmeci pa so ustavili tudi prodor Aleša Mušiča.
Odločili so kazenski streli, kjer je bilo na sporedu kar pet serij. Pri Ljubljančanih je zadel le Jure Sotlar, pri Beljačanih pa Rick Scofield in nekdanji kapetan zmajev Žiga Pance. Fabian Dahlem se je odločil, da bo Sotlar streljal tudi v četrti in peti seriji kazenskih strelov, a ni bil natančen. Končno razmerje strelov je bilo 33:26 za Beljak.
Trener gostov Hannu Järvenpää nima na voljo tako močne ekipe, kot v lanski sezoni, ko sta blestela Darren Haydar in Jason Krog. Beljačane čaka težka sezona.