Miha Brus je v zadnji tretjini zadel za končno zmago Jeseničanov s 4:0. Foto: BoBo

Železarji so delo opravili že v prvi tretjini, v kateri so do vrha napolnili mrežo gostiteljev in na prvi odmor odšli s prednostjo treh zadetkov. Prvi je mrežo po akciji Erika Svetine in Tadeja Čimžarja že po 90 sekundah zatresel Blaž Tomaževič, vodstvo je v 8. minuti podvojil Svetina.

Vratar Thomas Tragust je moral po plošček v svojo mrežo v 14. minuti še tretjič, tokrat ga je po podaji Žana Jezovška premagal Aleksandar Magovac. Tragust je vratarjev prostor prepustil Alexandru Kinkelinu.

V drugi tretjini sta mreži obmirovali, v zadnji so železarji izkoristili power play in zadeli še četrtič. Zaradi spotikanja je bil izključen Danny Elliscasis, varovanci Gabra Glaviča so številčno prednost na ledu izkoristili, 15 minut pred koncem je po podaji Markusa Piispanena v polno zadel kapetan Miha Brus.

Gostitelji so sicer na vrata nepremagljivega Clarka Saundersa sprožili 23 strelov.