Anže Kopitar čaka na konec
Anže Kopitar čaka na konec "lock-outa" v Ligi NHL. Foto: Reuters

NHL-prvak z LA Kingsi v zadnji sezoni Lige NHL se je na Švedsko preselil zaradi prekinjenih dejavnosti v ZDA in združil moči z mlajšim bratom Gašperjem.

Mora je proti Djurgardensu povedla že z 2:0, a so nato gostje do konca druge tretjine vse postavili na glavo in povedli s kar 2:4. Znižanje sta z akcijo za gol Tylerja Gotta v 56. minuti pripravila ravno brata Kopitar in tako vpisala po eno podajo, gostiteljem pa je uspelo izenačiti tik pred koncem po premoči v strelih 42:15, ko je bil drugič na tekmi uspešen mladi up, 19-letni Mikael Wikstrand, ki ga je letos na naboru izbrala Ottawa.

Pri kazenskih strelih se Kopitar starejši ni proslavil in je svojega zapravil, kot edini je bil nato za zmagovalce uspešen Daniel Viksten. Mora po štirih odigranih krogih trenutno zaseda 10. mesto s petimi osvojenimi točkami.