Največja hiba in hkrati rezerva Los Angelesa je (ne)učinkovitost centrov, ki s Kopitarjem na čelu na prvih 10 tekmah sploh še niso dosegli gola! Foto: Reuters
Jonathan Quick (Los Angeles Kings) - Mike Cammalleri (Calgary Flames)
Mike Cammalleri se je vrnil po poškodbi in že na prvi tekmi dosegel gol in prispeval podajo za zmago ravno proti klubu, kjer je začel svojo NHL-kariero. Foto: Reuters
Brendon Sutter (Pittsburgh Penguins) - Matt Duchene (Colorado Avalanche)
Največje presenečenje prvih treh tednov sezone 2013/14 je vsekakor lani predzadnji Colorado, ki je dobil prav vseh pet tekem v gosteh. Foto: Reuters

Vseh pet golov v Staples Centru je padlo v času izključitev: Kralji so dosegli en "power-play" (Drew Doughty) in "short-handed" gol (Jeff Carter), medtem ko so Ognjeni zublji prav vse tri gole zabili iz številčne premoči.

Brodie utišal LA pol minute pred koncem
Izenačena tekma se je dokončno prelomila v 59. minuti, ko je Anže Kopitar v nevtralni tretjini s palico oviral Denisa Widemana, ki je padel in izsilil izključitev Slovenca. Sledil je že šesti PP Flamesov, ki so ga unovčili pol minute pred iztekom 60. minute - z "bombo" je odločil mladi branilec TJ Brodie.

Vratnici Kopitarja in Muzzina
Za goste sta v 2. tretjini zadela še nekdanji Kralj Mike Cammalleri in senzacionalni novinec Sean Monahan. Veliko zaslug za zmago gre Jiřiju Hudlerju (4+7/8 tekmah), ki je še edini hokejist v ligi, ki je prav na vseh tekmah sezone zbral vsaj eno točko. Kalifonijčani so imeli pri izidu 2:2 tudi obilo smole, saj je Kopitar ob izteku 2. tretjine zadel vratnico, kar je štiri minute pred koncem ponovil tudi Jake Muzzin.

Ognjeni zublji kljubujejo napovedim
Calgary, ki je kljub napovedim, da jih letos čaka dno Lige NHL, po odličnem štartu zdaj prekinil niz dveh porazov, Los Angeles pa je izgubil po treh zaporednih zmagah. Kingsi so pred to tekmo sicer "ubili" kar 14 zaporednih kazni oz. vse od tekme s Carolino, tokrat pa se jim je pošteno zalomilo in so ostali tudi brez tolažilne točke proti novemu divizijskemu tekmecu.

Niemi zaklenil vrata tudi v "loteriji"
Ponedeljkov večer v NHL-u je ponudil še dva zelo zanimiva obračuna med "vzhodnjaki" in "zahodnjaki", obe tekmi pa sta se končali z 0:1 v prid gostov. V Detroitu sta v dvoboju starih znancev Rdečih kril in Morskih psov blestela vratarja Jimmy Howard (27 obramb) in Antti Niemi (24 obramb), ki sta bila po 65 minutah nepremagana, tako da je zmagovalca odločil spretni kazenski strel Logana Coutureja, potem ko je finski vratar Sharksov spektakularno ubranil še poskus Todda Bertuzzija.

Giguere v obup spravljal Crosbyja in Malkina
V Pittsburghu so Pingvini nadstreljali Plaz s kar 34:14, samo Sidney Crosby in Jevgenij Malkin sta skupno imela več strelov kot vsi gostje, a veteran Jean-Sebastian Giguere se ni dal premagati. Na drugi strani je kapetan Avsov Gabriel Landeskog po prihodu s klopi za kaznovane z natančnim strelom ukanil Marc-Andreja Flueryja in prinesel Coloradu že osmo zmago na deveti tekmi sezone. San Jose (Pacifiška divizija) in Colorado (Centralna skupina) sta zdaj tudi trdno zasidrana kot vodilni moštvi celotne lige.