Hokej
(7)
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.5 od 18 glasov Ocenite to novico!
Anže Kopitar je na 50 tekmah v letošnji sezoni zbral 19 golov in 34 podaj. S 53 točkami je na 14. mestu izenačen z Aleksom Ovečkinom. Foto: AP

Kopitarjevi podaji pri zmagi Kraljev v Dallasu

Osem od naslednjih desetih tekem igra LA v gosteh
31. januar 2018 ob 09:18
Dallas - MMC RTV SLO

Napad na končnico Lige NHL so hokejisti Los Angelesa po premoru zvezd začeli z zmago s 3:0 v Dallasu, katere junak je bil vratar Dracy Kuemper. Izkazal se je tudi Anže Kopitar.

Kuemper, ki je začel drugo tekmo namesto poškodovanega Jonathana Quicka, je ustavil vseh 28 strelov na svoja vrata in ostal nepremagan devetič v karieri. "Fantje pred mano so mi močno olajšali nalogo. Bilo je zabavno igrati," je obrambo Kraljev pohvalil Kuemper, ki je drugič v sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno. Njegov izkupiček v prvi sezoni z Los Angelesom je 7-1-3.

Kopitar je bil med podajalci pri uvodnih golih Los Angelesa. Mrežo gostiteljev je v četrti minuti načel Paul LaDue. To je bil njegov prvi gol v karieri. Na začetku druge tretjine se je med strelce vpisal še Drew Doughty. Končni izid je v 42. minuti postavil Alec Martinez.

Zmaga je vredna še toliko več, saj je Dallas neposredni tekmec Kraljev v boju za končnico. Vratar Dallasa Ben Bishop je zbral 39 obramb.

Los Angeles osem od naslednjih desetih tekem igra na gostovanju. Najprej je na vrsti Nashville.

DALLAS - LOS ANGELES 0:3
LaDue 4. (podaja Kopitar), Doughty 26. (Kopitar), Martinez 42.

BOSTON - ANAHEIM 1:3
BUFFALO - NEW JERSEY 1:3
NY ISLANDERS - FLORIDA 1:4
PITTSBURGH - SAN JOSE 5:2
CAROLINA - OTTAWA 2:1
COLUMBUS - MINNESOTA ** 2:3
ST. LOUIS - MONTREAL 3:1