Anže Kopitar je dosegel svoj četrti gol sezone. Foto: Reuters

Kovaljčuk na klop, LA pa z igralcem manj dvakrat v polno

Četrti Kopitarjev zadetek sezone
4. november 2018 ob 08:32
Los Angeles - MMC RTV SLO, STA

Hokejisti Los Angelesa so le prikazali zrelo igro in zmagali šele drugič na zadnjih devetih tekmah. Columbus so, tudi z zadetkom Anžeta Kopitarja, ugnali s 4:1.

Odločilna je bila 48. minuta. Dvominutno kazen je dobil veteran Ilja Kovaljčuk, Columbus pa je "power play" odigral nadvse nespretno. Anže Kopitar je zadel že po 13 sekundah, Dustin Brown pa je minuto pozneje po kazenskem strelu povišal na 4:1. Kingsi so v istem "power playu" nasprotne ekipe dva zadetka zadnjič dosegli marca 2001.

Za Kopitarja je bil to četrti gol v sezoni na 13. tekmi. Vratar Jack Campbell je zbral 26 obramb. Pri gostiteljih sta se med strelce vpisala še Alex Iafallo in Jeff Carter. Iafallo je bil edini strelec v prvi tretjini. Los Angeles je med vsemi ekipami lige sicer najslabši po zadetkih v prvih 20 minutah (5).

"Delali smo natančno to, kar moramo delati in po čemer smo znani. Naši nasprotniki so se veliko gibali s ploščkom, a smo tudi mi smo imeli veliko priložnosti. Dosti prometa pred vrati in končno tudi ploščki v mreži," je bil zadovoljen Dustin Brown, ki je imel ob zadetku tudi dve podaji.

Los Angeles Kingsi bodo naslednjo tekmo igrali v sredo, ko bodo gostili Anaheim.

Liga NHL, tekme 3. novembra:
LOS ANGELES - COLUMBUS
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Iafallo 13., Carter 31., Kopitar 48., Brown 49.; Werenski 41.

# 04.11.2018 ob 09:36
Končno boljše novice iz tabora Kingsov in malo več golov na eni tekmi. Lep 'wrap around' Kopija za SHG. Redko se zgodi, da imajo napadalci toliko časa ob igralcu manj.
tvml
# 04.11.2018 ob 12:06
forza juve
smo v Sloveniji in normalno je da spremljamo slovenske športnike. A bi te zanimal kolk obramb je včerj imel Grubauer al pa Markstroem al pa kako je igral Landeskog. Kerga briga to.
Kazenski strel pa izvaja tisti nad katerim je storjen prekršek
FORZA JUVE
# 04.11.2018 ob 11:34
Prvo imam uprašanje za uredništvo: Zakaj včeraj niste objavili nobenega članka saj so vseeno bile tekme v nhl? Kaj če Kopitar ne igra se ne objavi ali kaj?

Drugače pa super novica, žal si nisem uspel pogledat tekme zato upam, da napiše kdo podroben komentar o igri Kingsov danes (vapor22 ali hokej11). Drugače pa lepo odigrano super, da je tudi Kopitar zadel. Zanima me če mogoče kdo ve zakaj Kopitar ni streljal penala saj je on kapetan? Pohvalit je treba tudi Kingse, da so "spet" izkoristili svoj PP- izboljšali svojo igra z igralcem več upam.
Omebe vredna pa je tudi čudovita obramba Werenskega, ki je uspel izbit žogo na golovi črti pa čeprav je od nasprotne ekipe.
Sledita dva dni počitka in tekma proti Anaheim Ducksom, ki so premagljivi in bi si Kingsi z morebitno zmago rahlo dvignili samozaves.
hokej11
# 04.11.2018 ob 12:34
nisem gledal tekme samo highlightse na nhl.com. Končno malo sonca za naše kralje!! Očitno so marsikaj popravili ampak roko na srce Columbus je trenutno na 19. mestu v ligi in je v malo boljšem položajo od Kingsov.
@Juve seveda bodo pisali samo tiste dni, ko igra edini slovenski hokejist. Na nhl.coom imaš vse povzetke in vse novice kar se hokeja tiče in ti priporočam obisk strani, ker je res kvalitetna.
Springbok
# 04.11.2018 ob 11:26
Kralji so se vrnili!

Nemudma odhitim na mestno promenado občestvu oznanjati veselo novico.
Vzklikal bom:
Kralji so se vrnili! In z njimi Kopi Car!

Da me le ne bodo prijeli organi postave, saj smo v teh krajih monarhijo in kralje ukinili leta 1945.

Alfinogenov
To sem tudi jaz mislil, se strinajm s tabo, da bi bolje opisali. Košarko NBA nprimer napišejo članek tudi ko Dragič ali Dončič ne igrata.
Afinogenov
# 04.11.2018 ob 12:59
@tvml
Če se že gredo novinarstvo, naj vsaj napišejo rezultate, kakšno zanimivost. Potem naj bo pod zavihek napisano LA Kings (pa še to samo, če Kopitar igra), in ne "hokej". neumno je tole polovičarstvo. Včeraj je padlo na tekmi med VAN in COL 13 golov, danes med OTT in BUF 11. kaj takšnega, morda kakšen igralec doseže veliko golov na tekmi, skupaj v karieri doseže recimo 800 golov. a je to tako težko napisati?
vapor22
# 04.11.2018 ob 19:01
Forza juve...malo pozno pišem ampaj vseeno. Igra danes je imela vsaj nekaj repa in glave. Čeprav izhodi iz tretjin še vedno rak rana. Nekaj bodo morali pogruntat ker ustvarijo ogromno turn overjev, ki jih danes na srečo jacketsi niso znali izkoristit. Pa tale dump in&chase igra mi res ni všeč. Pohvale pa danes predvsem brownu in kopitarju za dobro odigrano tekmo. Bila sta glavna akterja oveh SH golov. Campbel brani odlično. Morda pušča nekoliko preveč odbitkov. Vsekakor krize še ni konec je pa vsaj luč na koncu tunela