Anže Kopitar je bil najboljši igralec Los Angelesa, vendar ni mogel pomagati Kraljem do nove zmage, saj je prvič letos zapravil kazenski strel. Foto: Reuters

Šele na polovici tekme, v 30. minuti, so gledalci v Staples Centru videli prvi zadetek. Po podaji Milana Lucica je z vrhunsko akcijo (obšel je vratarja Elliotta in zadel z bekhendom) navdušil Anže Kopitar, kar je njegov enajsti gol sezone oziroma 31. točka (11 golov, 20 podaj). Gostje so izenačili v 53. minuti, zadel je branilec Alex Pietrangelo. Izid se do konca rednega dela ni spremenil, odločitve pa ni bilo niti v podaljšku, zato so sledili kazenski streli. Pri Los Angelesu je bil (v tretji seriji) uspešen le Marian Gaborik, dvoboj pa je v sedmi seriji odločil Troy Brouwer. Da je St. Louis prekinil niz petih porazov, gredo zasluge tudi vratarju Brianu Elliottu, ki je ubranil 26 strelov do konca podaljška in še šest pri kazenskih strelih.

Sobotna hokejska matineja je postregla z dramatično tekmo med vse večjima tekmecema New York Rangers in Washington Capitals. Gostje iz ameriške prestolnice so povedli z 2:0, nato so Newyorčani v zadnji tretjini povedli s 3:2, zatem pa je center Prestolnikov Nicklas Backstrom šest sekund pred koncem rednega dela izsilil podaljšek. V 62. minuti je bil vratar Braden Holtby že ukanjen, a je gostujoči branilec Nate Schmidt blokiral strel Dereka Stepana in preprečil poraz, v protinapad pa je nezaustavljivo krenil kapetan Aleksander Ovečkin, ki je v značilnem slogu poskrbel za zmago in utrditev vodstva Washingtona v NHL-u. Za "Aleksandra Velikega" je bil to 499. gol v Nacionalni hokejski ligi.