Anže Kopitar je na 31. tekmi sezone dosegel 10. gol in prispeval 20. podajo, s čimer je najučinkovitejši hokejist prvakov. Foto: Reuters
trener Darryl Sutter (Los Angeles Kings)
Predsednikovega sprejema se bodo udeležili vsi člani LA Kingsov, edino politično vprašanje pa bo načel trener Darryl Sutter, ki bo povprašal Obamo, kako kaže z veleprojektom naftovoda Keystone XL, ki naj bi tekel tudi čez farmo "veselega rančarja" v kanadski Alberti. Foto: Reuters
Zach Parise (New Jersey Devils)
Zach Parise je lani kot kapetan popeljal New Jersey vse do velikega finala Stanleyjevega pokala, poleti pa se je kot prosti igralec odločil za domačo Minnesoto, ki jo je v navezi z branilcem Ryanom Suterjem dodobra prerodil. Foto: Reuters

Prvi center Kraljev je v 25. minuti najprej izenačil na 1:1 in s tem prekinil 150-minutni strelski post prvakov. Ob sicer samostojnem prodoru in lepem golu je Slovencu pomagal tudi sodnik, ki bi mu lahko zlahka pripisali podajo. "Na zadnjih dveh tekmah nismo zadeli, tako da je bilo lepo priiti na semafor," je o nenavadnem golu povedal Kopitar.

Dva gola v zadnji minuti 2. tretjine
Sledila je napeta tekma, v kateri je kot posameznik najbolj izstopal Michael Frolik z 2 goloma in s podajo. V zadnji minuti 2. tretjine sta padla gola na obeh straneh - najprej je zadel eden najboljših igralcev skrajšane sezone Patrick Kane, samo sekundo pred iztekom 40. minute pa je na 3:3 izenačil Dwight King.

Pravočasno kronali premoč
Na začetku zadnje tretjine je kapetan Blackhawksov Jonathan Toews povedel gostitelje v vodstvo s 4:3, a se branilci naslova niso predali. Z drugim golom v karieri je izenačil novinec Tyler Toffoli, nato pa so Kingsi ob koncu rednega dela le kronali pobudo in premoč pri strelih (36:25). Sledil je umika Coreyja Crawforda in divja zadnja minuta, ko je Jonathan Quick s tremi izvrstinimi posredovanji preprečil izenačenje in nadaljevanje tekme s podaljškom.

Trener izpostavil spodnja dva napada
"To je bil ekipni uspeh. Ko se je tekma začela, smo vedeli, da imamo v ekipi 20 igralcev, ki so z dušo in telesom za ekipo in tako smo tudi odigrali," je po tekmi poudaril 25-letni Hrušičan, ki ga je dopolnil trener Darryl Sutter: "Tretji in četrti napad sta danes odigrala brezhibno, Dustin pa je tik pred koncem dosegel pomemben gol. Ekipa bržkone ni zadovoljna s svojo igro, in če bi izgubili, bi bili vsi skupaj nezadovoljni."

Kopitar v torek gostuje pri Obami
Iz "vetrovnega mesta" so hokejisti Los Angelesa poleteli v glavno mesto ZDA, kjer jih v Washingtonu v torek čaka slovesni sprejem v Beli hiši pri predsedniku Baracku Obami, trenutno najbolj znanem Čikažanu, ki pa si v živo še ni ogledal niti ene hokejske tekme. Skupaj z LA Kingsi bodo Belo hišo obiskali tudi nogometaši LA Galaxyja, kot prvaki lige MLS, skupni sprejem pa je tudi posledica dejstva, da sta oba losangeleška športna kluba v lasti istega podjetja AEG.

Anaheim pokopal branilec/napadalec
Poraz je doživelo tudi drugo najboljše moštvo Zahoda Anaheim, ki je doma doživel že tretji zaporedni poraz, potem ko je predtem v Honda Centru nanizal kar 14 zmag. Od Racmanov je bil tokrat boljši San Jose (3:5), pri katerem se je z golom in podajo izkazal Brent Burns, ki je s prelevitvijo iz branilca v napadalca močno poživil napad Morskih psov. Šesto zaporedno zmago je medtem nanizala Minnesota, ki je v strelskem obračunu v Teksasu premagala Dallas s 4:7, prvo ime dvoboja pa je bil Zach Parise (2 gola in podaja).

Pittsburgh se krepi, Semin ostaja v Carolini
Vse živahneje je na tržnici: Pittsburgh je trgoval že drugi dan zapored. Potem ko je iz Dallasa pripeljal kapetana Brendena Morrowa, so iz San Joseja dobili še branilca Douglasa Murrayja. Carolina je medtem podpisala 5-letno pogodbo s krilnim napadalcem Aleksandrom Seminom in s tem prebujenega ostrostrelca umaknila s trga. Tampa Bay, ki je pri dnu Vzhoda, pa je namesto odpuščenega trenerja Guyja Boucherja imenovala Jona Cooperja, ki je lani podružnični klub Strel popeljal do naslova v Ligi AHL.