Vratar San Joseja Martin Jones je ubranil 26 strelov. Foto: Reuters

Neprepričljive igre, s katerimi je Los Angeles končal redni del sezone, se nadaljujejo tudi v končnici, a vseeno Kraljev še ne gre odpisati. Pred dvema letoma so proti San Joseju zaostajali že s 3:0 v zmagah, a vseeno dobili serijo in na koncu osvojili Stanleyjev pokal.

Na tekmi, kjer je bilo veliko fizičnih kontaktov, je v prvi tretjini tretji gol v seriji dosegel Joe Pavelski, v drugi tretjini pa je bil (prvič na tekmah končnice) po podaji Pavelskega uspešen Logan Couture. Kraljem je upanje pet minut pred koncem tekme (z igralcem več) vlil Vincent Lecavalier. Jonathan Quick (21 obramb) je šel seveda v zadnjih trenutkih tekme z vrat, kar pa ni prineslo izenačenja in podaljška.

Anže Kopitar v 23 minutah igre ni sprožil strela na gol in je ostal brez točke. Serija se seli v San Jose, naslednja tekma bo v ponedeljek (18. aprila). Kralji bodo lahko računali na Slovaka Mariana Gaborika, ki se je po dveh mesecih (poškodba kolena) vrnil na let in za začetek igral dobrih 14 minut.

Dallas je z 2:1 ugnal Minnesoto in je na polovici poti do 2. kroga. Zadela sta Antoine Roussel v drugi tretjini in Jamie Benn, ki je sredi zadnje tretjine povišal na 2:0. Kari Lehtonen je ubranil 25 strelov.

V vzhodnem delu Lige NHL je najboljša ekipa rednega dela Washington s 4:1 premagala Philadelphio in v zmagah povedla z 2:0. New York Rangersi so v Pittsburghu izenačili serijo na 1:1, potem ko so v drugi tretjini v razmiku štirih minut zadeli Keith Yandle, Derick Brassard in Mats Zucarello, pri čemer je bil vsakič med podajalci J. T. Miller.