Veselje hokejistov Los Angelesa ob zadetku Jarreta Stolla. Kralji so se prvič po letu 2001 uvrstili v 2. krog končnice in postali šele deseta osmopostavljena ekipa od uvedbe novega sistema tekmovanja (1993/94), ki je izločila prvega nosilca. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathan Quick je v prvem krogu končnice odlično opravil svoje delo. Na zadnji tekmi je obranil 26 strelov. Foto: Reuters

Le kdo bi pričakoval, da lahko osmi nosilec že po petih tekmah serije uniči najboljšo ekipo rednega dela! Odločilni zadetek je po petih minutah podaljška dosegel Jarret Stoll, neprecenljiv pa je bil tudi zadetek Brada Richardsona na začetku zadnje tretjine za izenačenje na 1:1.

Izkušnje iz rednega dela prišle prav
"Velikokrat smo se letos že znašli v takšnem položaju, vendar smo si vsakič v slačilnici rekli: Če že ne bomo dobili predsednikovega pokala, bo naša prava preizkušnja prišla v končnici. Da smo se prebili naprej, je nekaj, kar še nisem izkusil in je prav poseben občutek," je povedal Jonathan Quick, ki je obranil 26 strelov.

Vancouver je vodil od 15. minute, ko je Henrik Sedin izkoristil "power play". Po letu 2004 so Canucksi prvič ostali brez 2. kroga končnice. Izgubili so vse tri tekme serije v domači Rogers Areni.

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar se ni vpisal med strelce ali podajalce, proti vratom Coryja Schneiderja pa je sprožil tri od 37 strelov Los Angelesa. V zadnjih sekundah uvodne tretjine je vzel plošček, krenil v napad, toda Schneider je ubranil njegov strel.

Naslednji tekmec Los Angelesa v boju za Stanleyjev pokal bo St. Louis, ki je prav tako s 4:1 v zmagah premagal San Jose.