San Jose je zadnji, ki je v končnici zapravil vodstvo s 3:0 v zmagah. Foto: Reuters
Toronto se je pobral po lekciji v Bostonu. Foto: Reuters
Colorado je presenetil prvo ekipo rednega dela. Foto: Reuters

Toronto je po dveh gladkih porazih v Bostonu tokrat slavil s 4:2. Prvi nosilec Vzhoda Tampa Bay je izgubil v New Jerseyju s 5:2, najuspešnejša ekipa rednega dela Nashville pa je s 5:3 klonil proti Coloradu. V vseh serijah je 2:1 v zmagah.

Morski psi iz San Joseja so s svojo hitrostjo še tretjič nadigrali Racmane. Po izenačeni prvi tretjini je bil ključen drugi del, ki so ga Sharksi dobili s 4:0. V zadnji tretjini so zabili še tri gole. Med strelce se je vpisalo osem različnih igralcev. San Jose je na treh tekmah nadigral Anaheim s skupno razliko v golih 14:3. Vratar Martin Jones je ustavil 45 strelov.

V San Joseju kljub vodstvu s 3:0 v zmagah ostajajo previdni. Le štirimi ekipami v zgodovini je uspelo nadomestiti zaostanek 0:3. Nazadnje so bili žrtev prav Sharksi, ki so zapravili ogromno prednost proti Los Angelesu v prvem krogu končnice leta 2014.

Javorjevi listi so si opomogli po hudi uri v Bostonu
Toronto je na prvih dveh tekmah v Bostonu izgubil s skupno razliko 12:4, tokrat pa je vrnil udarec. Po izenačenju na 2:2 na uvodu druge tretjine je Javorjeve liste v vodstvo v 35. minuti popeljal Auston Matthews. Končni izid je v 57. minuti postavil Patrick Marleau. Izkazal se je vratar Toronta Frederik Andersen, ki je ustavil 40 strelov.
Štirje goli New Jerseyja v zadnji tretjini
Odločitev na obračunu v New Jerseyju je padla v zadnji tretjini. Tampo je v vodstvo z 2:1 v 41. minuti popeljal Steven Stamkos, nato pa je minilo vse v znamenju Vragov. Will Butcher je v 45. minuti izid izenačil, za vodstvo pa je v 53. minuti poskrbel Stefan Noesen. V zadnji minuti sta se med strelce vpisala še Blake Coleman in Ben Lovejoy.
Silovita uvodna tretjina Colorada
Colorado si je pot do zmage nad Nashvillom tlakoval s tremi zadetki v uvodni tretjini. Na začetku druge je za 4:0 s svojim drugim golom na tekmi zadel Nathan MacKinnon. Razmerje v strelih na gol je bilo 33:32 v korist gostiteljev.