Andy Chiodo in Fabian Dahlem
Varovanci Fabiana Dahlema so v zadnjem času v dobri formi, a še vedno na zadnjem mestu. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je serijo štirih zaporednih gostovanj odlično začela. V vsega treh dneh je premagala oba slovita koroška kluba. V petek je bila doma v podaljšku boljša od celovškega KAC-a, dve točki pa je še oplemenitila z zmago v Beljaku. Na zadnjih šestih tekmah v razširjenem avstrijskem prvenstvu so zmaji zmagali četrtič. Sicer je to sedma zmaga Ljubljančanov v tej sezoni, še vedno pa ostajajo prikovani na dno lestvice.

V Beljak je Olimpija prišla brez poškodovanih Gala Korena, Andreja Hebarja, Roka Leberja in Davida Planka, ki jo je skupil v petek proti Celovcu. Zmaji so odlično začeli in v deveti minuti je Tom Zanoški zadel okvir vrat, v nadaljevanju akcije pa je Olimpija le povedla, ko je Anže Ropret kaznoval slabo izbijanje ploščka nekdanjega vratarja slovenskih prvakov Jeana Philippa Lamoureuxa, ki pa se je nekoliko pozneje izkazal ob poskusu Aleša Mušiča.

Po veliki priložnosti Žige Pešuta v 25. minuti, ko se je spet izkazal Lamoureux, so domači zagospodarili na ledu, Ljubljančani pa so bili ves čas pred svojimi vrati. Trener gostov je želel pritisk prekiniti s polminutnim odmorom, a tudi to ni pomagalo. V 33. minuti so domači hokejisti izenačili prek branilca Rodneyja Jarretta, dve minuti in pol pozneje pa je po levi strani prodrl Marco Pewal in presenetil Andyja Chioda.

Ropret dosegel dva gola
V zadnji tretjini pa so zablesteli zmaji in prerešetali mrežo orlov. V 42. minuti je Tadej Snoj plošček v mrežo spravil po tretjem poskusu. 21 sekund pozneje je Olimpija povedla po močnem strelu Kyla Medvec, deset minut pred iztekom rednega dela pa je Gregor Koblar povišal na 4:2.

Zmaji so igrali zelo disciplinirano, gostitelji pa so izkoristili že prvo gostujočo dvominutno kazen. Z igralcem več na ledu je bil v 53. minuti uspešen Pewal, a le 53 sekund pozneje se je strelec prvega gola Ropret znašel sam pred vrati in drugič zatresel beljaško mrežo. Ko je Zanoški v 57. minuti zadel za 6:3, so gledalci že začeli zapuščati dvorano. V petek čaka Olimpijo gostovanje v Bolzanu.