Žiga Pance je v mrežo bikov pospravil kar tri ploščke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Eric Pance
Končni izid tekme v Ljubljani je postavil Erik Pance. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tomi Hafner, Michal Fikrt
Tomi Hafner je dosegel prvi gol za Jesenice, Michal Fikrt pa se je izkazal z nekaj lepih obramb. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Antti Pusa
Antti Pusa je domačim hokejistom vlil nekaj upanja. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Olimpija, ki je nastopila brez Igorja Cvetka, Aleša Mušiča, Anžeta Ropreta in Boštjana Groznika, je po Medveščaku pred domačimi navijači zdaj ugnala še Salzburg. Izjemno razigran je bil Žiga Pance, ki je dosegel hat-trick, enkrat pa je sodeloval pri zadetku tudi kot podajalec. Njegov mlajši brat Erik je zbral gol in podajo.

Žiga Pance načel mrežo, Erik postavil končni izid
Gostitelji so silovito začeli tekmo in po sedmih minutah že vodili z 2:0. V manj kot dveh minutah je zadel Žiga Pance. Vodilni zadetek je 22-letni Ljubljančan dosegel z igralcem več. Ob izidu 2:0 je v gostujočih vratih Thomasa Häneckla zamenjal mladi Phillip Zopf.

Na 3:0 je v 34. minut povišal Jamie Fraser, ki je preusmeril strel Scotta Hothama. Vsega 23 sekund so biki potrebovali za znižanje izida. Zmedo pred vrati Olimpije je izkoristil Ramzi Abid. V zadnji tretjini so gostje pritisnili na ljubljanska vrata. V 48. minuti pa je Žiga Pance po hitrem protinapadu zadel za 4:1 in dokončno razblinil vse dvome o zmagovalcu. Končni izid srečanja je z lepim strelom pod prečko postavil Erik Pance.

Železarji zapravili ogromno lepih priložnosti
Jeseničani so izgubili še tretjo tekmo v drugem delu. V prvi tretjini so bili gostitelji prepričljivo boljši, priigrali so si več zrelih priložnosti, a premoči na ledu niso znali izkoristiti. Trikrat so imeli tudi igralca več. Na začetku druge tretjine so bili gostitelji zelo nevarni, a je Michalu Fikrtu uspelo zadržati mrežo nedotaknjeno. V 27. minuti so železarji povedli. Jan Berčič je zadel vratnico, plošček se je odbil do Tomija Hafnerja, ki je premagal Bernharda Starkbauma. Po vodilnem zadetku so si Jeseničani priigrali še nekaj zrelih priložnosti, po strelu Žige Grahuta pa je nov zadetek domačim preprečil okvir vrat.

V 37. minuti so orli izenačili. Uspešen je bil Derek Damon. Do konca druge tretjine so Beljačani prešli v vodstvo. Z igralcem več je bil uspešen Robert Shearer. V 53. minuti je Andreas Wiedergut povišal na 3:1. Na koncu so železarji poskusili tudi brez vratarja. Na začetku 60. minute se jim je to tudi obrestovalo. Nekaj upanja na preobrat je vlil Antti Pusa, a je pri izidu 2:3 tudi ostalo.