Igor Cvetek je dosegel prvi zadetek za zeleno-bele v 57. minuti. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Bryan Bickell
Bryan Bickell, ki sicer igra za Chicago Blackhawkse, je podal za drugi zadetek Orlov. Foto: MMC RTV SLO

V predhodnih treh tekmah na Moravskem so se zmaji domov vedno vrnili z dvema točkama, tokrat pa niso nadaljevali odličnega niza po reprezentančnem premoru, ko so na štirih tekmah osvojili sedem točk.

Planek z modre črte matiral Kuhna
Čehi so krenili silovito, a jim na začetku tekme ni uspelo zadeti. Še posebej vroče je bilo, ko je bil izključen Michael Ratchuk v 6. minuti. Gostitelji so povedli deset sekund pred koncem prve tretjine, ko se je Martin Planek odločil za strel z modre črte, plošček je poslal pod prečko, Jerry Kuhn pa je bil pokrit.
Po dveh tretjinah lepa prednost za Čehe
V drugi tretjini so bili Ljubljančani na začetku boljši. V 27. minuti je imel lepo priložnost Ratchuk, a je iz bližine meril mimo gola. V 32. minuti je Bryan Bickell, ki sicer igra za Chicago Blackhawkse v Ligi NHL, dobil sodniški met, plošček je poslal pred vrata, kjer je Adam Havlik povišal na 2:0. Dve minuti zatem je močan strel Havlika Kuhn še odbil, David Bartoš pa je zatresel mrežo.
Cvetek in Ograjenšek zadela v razmiku 23 sekund
V 47. minuti je Ondrej Fiala lepo zaposlil Richarda Jaruška, ki mu z bližine ni bilo težko matirati Kuhna. V 57. minuti je Igor Cvetek z modre črte ukanil Filipa Landsmanna, le 23 sekund zatem pa je Ken Ograjenšek izkoristil zmedo pred vrati Čehov. Bojan Zajc je 55 sekund pred koncem Kuhna vzel iz igre in poskušal s šestimi igralci, a se izid ni več spremenil.
Innsbruck šokiral Madžare
V nedeljo v Tivoli prihaja zadnjeuvrščeni Innsbruck, ki je senzacionalno zmagal na Madžarskem. Sapa je doma klonila z 2:5.

24. krog:
ORLI ZNOJMO - TELEMACH OLIMPIJA
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
2.098; Planek 20., Havlik 32., Bartoš 34., Jarušek 47.; Cvetek 57., Ograjenšek 57.

DORNBIRN 24 7 3 14 -25 17
INNSBRUCK 24 3 2 19 -73 8 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko