Kapetan Aleš Mušič je dosegel edini gol za Olimpijo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn, ki je odlično branil na zadnjih tekmah, je tokrat moral petkrat pobrati plošček iz svoje mreže. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Olimpija je na prvih dveh tekmah premagala Sapo in Salzburg, zdaj pa je klonila pred Orli, ki so na dobri poti v končnico lige. Ljubljančane, ki so zdaj tretji, so na lestvici prehiteli edini madžarski predstavniki v razširjenem avstrijskem prvenstvu. Olimpija je nastopila oslabljena, saj sta manjkala pomembna člena obrambe Boštjan Groznik in Patrick Coulombe.

Edini gol z igralcem manj
Varovanci Bojana Zajca v uvodnih minutah niso znali izkoristiti priložnosti, ki so jo imeli dvakrat z igralcem več na ledu. V deseti minuti so gostje povedli, uspešen je bil Marek Uram. Dobro minuto pred koncem prve tretjine je Juraj Rožnik povišal prednost, vendar je vsega 35 sekund pozneje ob igralcu manj na ledu po podaji Mateja Hočevarja zadel Aleš Mušič.

V nadaljevanju je bilo vse v znamenju domačih hokejistov. Ljubljančanom ni več uspelo premagati Ondreja Kacetla. V 30. minuti je na 3:1 povišal Jan Lattner, deset minut pozneje je mrežo Jerryja Kuhna zatresel Jiri Beroun, piko na i odlični predstavi Orlov pa je v 42. minuti postavil Petr Bernake. Že v torek čaka Olimpijo nov obračun. V Tivoli prihaja Dornbirn.