Čehi so na vrata Jerryja Kuhna sprožili 36 strelov. Na drugi strani je imel Sasu Hovi precej manj dela. Foto: Drago Cvetanovič
Bojan Zajc
Bojan Zajc se je znašel v zelo težkem položaju. V zadnjem mesecu je deloval utrujeno, porazi so mu odvzeli tipičen smisel za humor. Foto: MMC RTV SLO

Čehi so se veselili tretje zmage zapored v domači dvorani, prejšnji konec tedna so ujeli pravi ritem, s 5:3 so ugnali Beljak in Innsbruck. Zeleno-beli tudi na petem gostovanju v letošnji sezoni niso osvojili točke.
Bartoš zadel z dvema igralcema več ...
Ljubljančani na začetku tekme niso bili zbrani. Že po 50 sekundah je moral na kazensko klop Damjan Dervarič. 14 sekund pozneje je Žiga Grahut poslal plošček na tribuno in dobil dve minuti kazni zaradi zavlačevanja igre. Gostitelji so imeli kar minuto in 46 sekund dva igralca več, kar je v 3. minuti izkoristil David Bartoš.

... in tudi z igralcem manj
V 16. minuti je bil izključen Richard Pavlikovsky, Orli pa so z igralcem manj povišali na 2:0, Bartoš je ukanil Jerryja Kuhna po podaji Petra Beranka.

Ross in Ulmer omilila poraz
Ob koncu druge tretjine je Lukas Finsterle po akciji četrtega napada Orlov povišal na 3:0.
V 42. minuti je Nicholas Ross z igralcem več znižal. Vse upe zeleno-belih je pokopal Richard Jarušek pet minut pred koncem. Najboljši strelec Ljubljančanov Jeff Ulmer je v 56. minuti zadel za 4:2. Minuto in 11 sekund je Bojan Zajc iz vrat povlekel Kuhna, kar je v zadnji minuti izkoristil Aleš Sova in z zadetkom v prazno mrežo postavil končni izid.
Erman odslužil kazen
Kaznovan je bil branilec Matevž Erman, ki je v torek s kolenom podrl igralca Linza Patricka Spannringa in je na Češkem odslužil eno tekmo prepovedi igranja.
V nedeljo čaka Olimpijo novo težko gostovanje, v Salzburgu ni zmagala že vse od decembra 2008. V torek v Tivoli prihaja odlična ekipa Dunaja.