Olimpija ostaja le pri dveh točkah. Foto: Aleš Fevžer
Miha Verlič
Miha Verlič je dosegel edini zadetek za Olimpijo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Uvodne minute so bile povsem v znamenju domačih hokejistov, a lepo priložnost je v sedmi minuti imel Gregor Koblar, toda še pravi čas je posredoval Michael Boivin, ki je gostujočega igralca udaril s palico po roki.

Salzburžani so povedli v 25. minuti, ko je Garret Roe po sodniškem metu presenetil tako Jeffa Ulmerja kot tudi sicer razpoloženega Jerryja Kuhna. V zadnji tretjini so biki izkoristili še eno napako gostov in Manuel Latusa je povišal na 2:0. Štiri minute pred koncem je nekaj upanja slovenskim prvakom vrnil Miha Verlič, ki je premagal slovenskega reprezentančnega vratarja Luko Gračnarja.

Welser postavil končni izid
Zmaji so že načrtovali igro brez vratarja, ko je veliko napako storil Kuhn. Ljubljanski vratar je preigraval pred golom, Daniel Welser pa je minuto pred koncem kaznoval nepremišljeno potezo Kuhna in zadel nebranjeno mrežo.

Ljubljančani tako ostajajo še brez točk na gostovanjih. Klonili so še v Znojmu, Beljaku, Linzu, Dornbirnu in Innsbrucku. Tudi Salzburgu letos za zdaj ne gre po načrtu, a imajo že sedem točk več kot Ljubljančani. Biki so se z Ljubljančani letos že pomerili. Boljši so bili v Tivoliju s 5:4. Edino zmago je Olimpija sicer dosegla prejšnji teden, ko so ugnali Linz. V torek bo gostila Dunaj.