Frank Banham
Stari znanec Tivolija Frank Banham je znal unovčiti prednost dveh igralcev več v podaljšku. Foto: MMC RTV SLO

"Odigrali smo dobro tekmo, žal pa smo morali Sapo dvakrat loviti. Na koncu je zmanjkalo tudi nekaj sreče," je komentiral kapetan Andrej Tavželj, potem ko je Olimpija po zaostanku 2:0 in 3:1 ujela priključek, v podaljšku pa jo je pokopal Frank Banham.

Olimpija si je prvo priložnost priigrala že po manj kot 30 sekundah, ko je pred domačega vratarja pridrsal Guillaume Desbiens, a ni sprožil strela. V nadaljevanju so zagospodarili gostitelji, ki so v prvi tretjini na Olimpijin gol sprožili 17 strelov, Olimpija pa le pet. Več kot 3.000 gledalcev je na prvi gol čakalo do devete minute. Zadel je Brendan Connolly, ki je bil sam pred vratarjem Olivierjem Royem (skupaj 38 obramb). Connolly je v sedmi minuti prve tretjine izkoristil gnečo pred golom in povišal na 2:0, nato pa je Olimpija s pomočjo domačih fantov bliskovito izenačila.

Po odbitem ploščku po strelu Maksa Selana je bil na začetku 30. minute spreten Andrej Hebar, izenačujoči zadetek, ki je sledil minuto in pol pozneje, pa je na podoben način zadel Anže Ropret. Zmaji bi kmalu lahko celo povedli, vendar je Miklos Rajna ustavil Hebarjev strel.

V zadnji tretjini so si prednost spet priborili Madžari, podaljšek in s tem točko pa je Olimpiji zagotovil zadetek centra drugega napada Rolanda Kaspitza, ki je odbiti plošček potisnil v mrežo. Tik pred koncem rednega dela je bil izključen Matej Hočevar, v podaljšku pa je moral na klop za kaznovane še Andrej Tavželj.

"Frankie" zadel ob prednosti dveh igralcev več
Pot proti Olimpijinim vratom je bila tako odprta, dvoboj pa je po 51 sekundah podaljška odločil močan strel nekdanjega igralca Olimpije, 40-letnega Franka Banhama. Po njegovem diagonalnem strelu je bil vratar Olivier Roy nemočen. Razmerje v strelih na varat je bilo kar 42:17.

Za Sapo je to že tretja zmaga v treh krogih, Olimpija pa je še tretjič poražena, a je spet drago prodala svojo kožo in ima "na računu" vseeno dve točki. Dvakrat več kot bogati Salzburg, ki je tokrat neljubo presenečenje doživel na gostovanju pri Dornbirnu, edini ekipi nove sezone s popolnim izkupičkom.

Telemach Olimpija bo naslednjo tekmo (v nedeljo) spet odigrala v Tivoliju, tekmec bo Dunaj.