Roland Kaspitz
Roland Kaspitz je dosegel prvi zadetek na tekmi. Veteran se je izkazal z zelo dobro igro. Foto: www.alesfevzer.com

ku premagali Dunaj s 3:2.

Tekmo je odločil Žiga Pešut v 65. minuti v igri treh proti trem, ko so zmaji krenili protinapad. Nabolje se je znašel pred vrati gostov in z bližine matiral vratarja Nathana Lawsona.
Velika premoč Dunaja na začetku
V prvi tretjini so imeli Capitalsi veliko premoč (streli 4:16). V 3. minuti je Jonathan Ferland zadel okvir vrat, gostitelji pa so zdržali dva naleta tekmecev z igralcem več. Nik Pem je imel v 10. minuti najlepšo priložnost za Olimpijo.

Kaspitz in Pešut zrežirala lepo prednost
Malce presenetljivo so zeleno-beli povedli v 26. minuti, ko je ob prednosti igralca več zadel Roland Kaspitz, pred vrati je spremenil smer ploščku po strelu Maksa Selana z modre črte. Dunajčani so nato prek Patricka Peterja še enkrat zadeli vratnico. Pešut v 32. minuti povišal na 2:0 z izjemnim strelom z leve strani. Toda lepe prednosti Ljubljančani niso znali zadržati, v 39. minuti se je plošček po strelu Troya Milama nekoliko nesrečno odbil v mrežo domačih.
Gamache izsilil podaljšek
V zadnji tretjini so gostje močno pritisnili. Ko je na kazenski klopi sedel Sebastjan Hadžič, je z bližine v 44. minuti plošček v mrežo pospravil Simon Gamache. Najlepšo priložnost za zmago Olimpije je imel Nardo Nagtzaam, ki je zadel prečko.
Dunaj s točko že v končnici
Razmerje strelov je bilo kar 58:22 za Dunaj, a je v vratih Olimpije blestel vratar Oliver Roy, ki je bil tudi izbran za najboljšega igralca tekme. Trener Capitalsov Jim Boni je bil po tekmi zelo jezen, a se je kmalu lahko nasmejal, saj se je Dunaj s točko iz Tivolija že prebil v končnico.
Dahlema skrbijo poškodbe branilcev
"To je bila najboljša tekma vratarja Roya v letošnji sezoni. Tudi ostali igralci so mu pomagali, zares so se borili. Nisem zadovoljen z igro po vodstvu z 2:0, naredili smo preveč napak. Imamo velike težave s poškodbami, igrali smo le s petimi branilci. Za nas se ta konec tedna začenja priprava za ključni del sezone, saj se v petek začenja drugi del. Deset odločilnih tekem, ko se bo igralo disciplinirano, to je za nas že končnica," je pojasnil trener Fabian Dahlem.
"Trije fizioterapvti se trudijo, da bi se poškodovani igralci lahko vrnili. Računam, da bo naslednji teden Koblar že lahko igral. Scholz, Ropret in Planko bodo verjetno manjkali. Vse skupaj se začenja z ničle in moramo upati na najboljše. Velik uspeh bi bil že, če ne bi zasedli zadnjega mesta," je še dodal nemški strateg.

Drugi del se začenja naslednji petek
Zmaji bodo v nedeljo v zadnjem krogu prvega dela gostovali pri vodilnem Salzburgu. Drugi del Lige Ebel se začenja naslednji petek, Olimpija bo začela boj za končnico brez točk, prvi dve srečanji pa bo odigrala v Tivoliju.