Žiga Pance je dosegel edini zadetek Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Navijači Telemacha Olimpije
Navijači Telemacha Olimpije vedno z zanimanjem spremljajo dvoboje proti Salzburgu, toda tokrat so bile tribune precej prazne. Zbralo se je približno 1.000 gledalcev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zajc po porazu proti Salzburgu

Edini zadetek za Ljubljančane je v 26. minuti prispeval Žiga Pance, ki je znižal na 1:4.

Že v prvi tretjini 0:3
Ob odsotnosti vratarja Jerryja Kuhna, ki je zaradi kazni v Dornbirnu dobil tri tekme prepovedi igranja, je med vratnici stopil Matic Boh, gostitelji pa so igrali še dodatno oslabljeni brez Mika Ratchuka in Kevina de Vergilia.

Salzburg je pokazal več želje in motiva ter tudi hitro povedel. Na začetku prvega dela je moral Boh dvakrat po plošček v mrežo v dobri minuti in pol. Nadaljevanje je bilo za odtenek boljše, vseeno pa si domači z izjemo strela Jake Ankersta v prvi minuti in Chrisa d'Alvisa v 15. niso pripravili priložnosti. Salzburg pa je po močnem strelu pospravil odbiti plošček v mrežo in še pred odmorom povedel z 0:3.

Boljša igra v zadnji tretjini
Ko so v 21. minuti tekmeci povedli že z 0:4, je bilo videti, da bodo zmaji doživeli polom. A nato so gosti spustili ritem, domači pa so prišli do sape. Hiter protinapad je Pance kronal z golom, Ljubljančani pa so imeli novo priložnost za znižanje izida deset minut pozneje, toda vratar Bernd Brückler je strel Brocka McBrida ubranil. Ob številčni prednosti - v 35. minuti je imela Olimpija šele prvo na tekmi - pa ni bilo gola.

V zadnjem delu so zeleno-beli le igrali bolje in si tudi pripravili nekaj priložnosti, toda pred vrati tekmecev so bili preveč nespretni, da bi zaostanek zmanjšali in ostalo je pri visoki zmagi Salzburga, ki je Boha nekajkrat resno preizkusil tudi v tem delu igre. Domači vratar je po nekaj dobrih obrambah dve minuti pred koncem klonil še petič na tekmi. V petek bo Olimpija zadnjič v prvem delu igrala doma, njen tekmec bo Linz.