Telemach Olimpija

Zmaji so dobro odprli tekmo, potem ko je Maks Selan z natančnim strelom od daleč že v 2. minuti zatresel mrežo Fabiana Weinhandla. Rdeči biki so nato odgovorili z dvema goloma ob prednosti igralca več, a je Nardo Nagtzaam (16.) ob igri 5 na 3 postavil izid prve tretjine.

Trelc pri 3:5 zamenjal Roya
Zmaji so bili nazadnje blizu v 33. minuti po golu Rolanda Kaspitza (3:4), a je že v naslednji minuti Marco Brucker povišal na 5:3 po veliki napaki Boštjana Groznika. Takrat je pri Olimpiji vratarja Oliverja Roya zamenjal Tomaž Trelc.

Trije goli Ledina

Salzburg je v nadaljevanju le še potrdil zmago. Tri gole je dosegel Pehr Ledin. Razmerje strelov je bilo 43:19 za goste. Zaradi težav s poškodbami je ljubljanski trener Fabian Dahlem v postavo uvrstil še nekaj mladih hokejistov: ob Luki Kreigherju, ki je že igral v Celovcu, še Luko Logarja ter Mihaela in Krištofa Potočnika.

Olimpija bo v zadnjih dveh tekmah rednega dela najprej gostila Dunaj, v nedeljo pa bo še gostovala v Salzburgu.