Rok Leber je zadel za 2:1 po lepi kombinaciji z Mattom Whitom. Foto: Aleš Fevžer
Andy Chiodo
Andy Chiodo se je znova izkazal v vratih Olimpije. Foto: Aleš Fevžer
Zmaga Olimpije proti Sapi

Zmaji so se oddolžili Sapi za poraz na Madžarskem, ko je bilo v Szekesfehervarju 4:0. Ljubljančani so zadnjo tekmo v Linzu odigrali brez štirih igralcev, tokrat pa so se na led vrnili Hunter Bishop, Aleš Mušič in Gal Koren.

V prvi tretjini je bila Olimpija dvakrat nenevarna z igralcem več, a vseeno na prvi odmor odšla s prednostjo. Najprej so se gostitelji po zaslugi Andyja Chioda z igralcem manj ubranili, sledil je še tretji "power play" slovenskih prvakov, ki ga je izkoristil Miha Logar. Tudi v drugi tretjini je bil razpoložen Chiodo, na drugi strani pa so zmaji poskušali s streli od daleč, a resneje madžarskih vrat niso ogrozili. Ljubljanski vratar je v 27. minuti moral pobrati plošček iz svoje mreže. Za 1:1 je zadel Viktor Tokaji, sodniki pa so gol priznali šele po ogledu posnetka.

Po izenačenju je pritisnila Olimpija. Nevarno je poskusil Logar, nato je zapretil še Matej Hočevar, a so bila vrata premaknjena, v 38. minuti pa je po levi strani zadrsal Matt White in mojstrsko pred vrata podal Roku Leberju, ki je ostal sam in ploščico preusmeril za hrbet Miklosa Rajne. Vsega 13 sekund po začetku zadnjega dela igre je prednost Olimpije povišal Anže Ropret, ki je zadel s pomočjo okvirja vrat. Do konca sta mreži obmirovali, gostje so pritisnili, a je bil Chiodo, ki je zbral 34 obramb (Rajna na drugi strani še tri več), vedno na mestu.