Anže Kopitar je moral za nekaj minut zapustiti ledeno ploskev, saj ga je plošček zadel v obraz. Foto: Reuters
Trevor Lewis
Trevor Lewis je zabil svoj prvi gol v letošnji končnici. Foto: Reuters

Tekma se je začela podobno kot prva, v kateri so Kralji prav tako povedli z 2:0. Že v četrti minuti je zabil Jeff Carter, na začetku druge tretjine pa z igralcem več Drew Doughty.

Sledil je stampedo Morskih psov, ki so v razmiku petih minut srednje tretjine izenačili, pred Marca Edouarda Vlasica pa v 49. minuti sploh prvič v seriji povedli.

Dva gola v 22 sekundah
Ključna je bila 58. minuta, ko je bil zaradi spotikanja najprej izključen Brad Stuart, le 22 sekund pozneje pa zaradi zadrževanja Vlasic (plošček je namerno poslal za ograjo). Prvaki so v kraljevskem stilu izkoristili igralsko premoč. V 59. minuti je tako v igri 5:3 zadel Dustin Brown, ki se je odlično znašel pred gostujočimi vrati in plošček mirno spravil v mrežo po strelu Carterja. Še 22 sekund pozneje pa je v igri 5:4 v polno zadel še Trevor Lewis in na noge dvignil razprodani Staples Center.

Plošček zadel Kopitarja v obraz
Anže Kopitar
je na ledu prebil 19 minut, v katerih je sprožil dva strela v okvir gostujočih vrat. Na začetku zadnje tretjine je kapetan Brown streljal, plošček pa je od palice Dana Boyla zletel v Kopitarjevo levo ličnico, tik pod vezirjem. Slovenski reprezentant je izpustil deset minut igre, nato pa se je vrnil za veliki preobrat. Dobil je nekaj ključnih bulijev in dvignil nivo igre.

Liga NHL, konferenčni polfinale, vzhod:
BOSTON (4) - NY RANGERS (6) - 1:0
3:2 (0:0, 1:1, 1:1)
Chara 33., Krug 43.; McDonagh 40., Stepan 41.
Obrambe: Rask 33; Lundqvist 45.
Petek:
PITTSBURGH (1) - OTTAWA (7) - 1:0
Zahod:
LOS ANGELES (5) - SAN JOSE (6) - 2:0
4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Carter 4., Doughty 25., Brown 59., Lewis 59.; Marleau 30., Stuart 35., Vlasic 49.
Obrambe: Qucik 28; Niemi 27.
Sobota:
CHICAGO (1) - DETROIT (7) - 1:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.