Medveščak v zadnjih minutah strl Olimpijo za zmago na Poletni ligi

Jeseničani izgubili tudi tekmo za tretje mesto
26. avgust 2018 ob 22:27
Bled - MMC RTV SLO

Hokejisti Medveščaka so upravičili vlogo favorita na Poletni ligi na Bledu. V finalu so premagali SŽ Olimpijo s 6:2. Jeseničani so izgubili tekmo za tretje mesto proti ekipi Karlovy Vary z 1:2 po podaljšku.

Ljubljančani so na sobotnem derbiju premagali železarje z 2:0. Blestel je vratar Žan Us, ki je tudi na finalni tekmi preprečil hitro vodstvo medvedov. Zagrebčani, ki bodo tudi v letošnji sezoni igrali v Ligi Ebel, so povedli v 18. minuti, ko je po akciji Nika Simšiča in Marka Čepona zadel John Armstrong.

Že po 30 sekundah igre v drugi tretjini je na 0:2 povišal Jordan Thomas Samuels, po pol ure igre pa je bil natančen še Nathan Perkovich. Trener Jure Vnuk je nato iz vrat potegnil Usa, po dogovoru pred tekmo je vstopil Tilen Spreitzer. Zmaji so se prebudili, Janez Orehek je najprej znižal, pol minute pred odmorom pa je kapetan Aleš Mušič zadel celo za 2:3.

Tri minute pred koncem je Sebastien Sylvestre odločil zmagovalca. Branilec Kristjan Čepon je bil nato izključen zaradi zadrževanja s palico in v zadnje pol minute sta Sylvestre in Ivan Janković še potrdila zmago medvedov.

Jeseničani so na popoldanski tekmi povedli v 19. minuti, ko je zadel Miha Brus. Devet minut pred koncem je slovenski reprezentant Sabahudin Kovačević izenačil. V podaljšku je odločil Jakub Flek.

Za obe slovenski ekipi bo pravi test Pokal Slovenije, ki bo od 5. do 8. septembra v Kranju.

Poletna liga, finale:
SŽ OLIMPIJA - MEDVEŠČAK
2:6 (0:1, 2:2, 0:3)
Orehek 34., Mušič 40.; Armstrong 18., Samuels Thomas 21., Perkovich 31., Sylvestre 58., 60., Janković 60.

Nekdo je zelo obremenjen...

Olimpija 57 minut držala korak z EBEL-ligašem (ki cilja vsaj na končnico), Jesenice pa do konca v igri z Extraligašem... Dober signal tako za oba kluba kot za samo ligo AHL, ki jo nekateri tako radi teptajo. Sedaj je na potezi ljudstvo, da podpre oba kluba z obiskom tekem in ju s tem še dodatno dvigne. Sezona se zares začne 5. (pokal) oz. 15. septembra (AHL).
qwatebriga
# 27.08.2018 ob 09:06
Nisem gledal tekme OL-MED, tako da težko komentiram, ke ne vem, kako je to izgledalo na ledu.
Ob branju kratke reportaže se zdi, da so se zeleni kar dobro držali. Zato čestitke, pošteno.

Sem pa gledal Jeseničane proti češkemu ekstraligašu. Tudi njim vse čestitke, da so z borbenostjo in odličnim vratarjem skorajda pripravili veliko presenečenje proti realno močnejšemu nasprotniku.

Močne ekipe na turnirju, obe slovenski ekipi sta se pokazali v svetli luči in najbrž nekoliko zaprli usta tistim, ki so pričakovali razne blamaže obeh "vaških" ekip.

Veselim se že naslednjih derbijev, ki bodo kot kaže precej bolj izenačeni kot lansko leto!
Trenutni rezultat je 1:0 za hokej!
bojanec
# 27.08.2018 ob 00:42
Letos želim zmago Slovenskemu klubu v ligi AHL, Jesenicam pa tudi uspešno nastopanje v kontinentalnem pokalu, katerega zmagovalec si bo zagotovil nastopanje v hokejski ligi prvakov za naslednjo sezono.
torcida_ce
# 27.08.2018 ob 22:27
Počakajmo zimo. Tale poletna liga je vredna toliko kot skoki na plastiki
j1n
# 27.08.2018 ob 17:51
"IZ"-i so pa res smešni. Eh tale Morost...

to ni morost, to je severna okolica ljubljane.. s tam so nekateri "navijači" ki hočejo biti ljubljančani pa niso, kar je še slabše, to se odraža tudi v kvaliteti komentarjev... lp
qwatebriga
# 27.08.2018 ob 16:00
Sem stisnil Nacijankotu +, ampak njegovi "IZ"-i so pa res smešni. Eh tale Morost... čiči pa kaki... :D
DeathBlow
# 27.08.2018 ob 11:04
"Iz pol moči" so igrale boljše ekipe ja nacionale ... Zato je pa bil enosmerni promet Medveščaka v 1/3 včeraj proti Olimpiji. Od Medveščaka je izstopal Sylvestre (ne samo z 2 goloma) tudi par akcij, ki jih ni zaključil z golom-hiter drsalec (tehničar).
mr polh
# 27.08.2018 ob 10:36
Fetisov: pravi športni duh in obnašanje v ponos vsaki odrasli osebi.
Bormio
# 27.08.2018 ob 09:15
Sicer sta Olimpja in Jesenice Medveščak nekoč redno in precej gladko premagovala, pokojni pevec Ivica Šerfezi pa je prirejal dobrodelne koncerte, da so takratnega zagrebškega YU prvoligaša sploh obdržali pri življenju.

# 27.08.2018 ob 17:49
Dobr, da še kšn Janit, pa Lukat ne igrata ...
vombat98
# 27.08.2018 ob 08:07
Novinarji, kaj so strli?? Drugič še napišite, da so zmagali olimpijo, to je še bolj "in". Se mi zdi, da je do sedaj veljala fraza - strli so odpor celja, itd. Kaj olimpija je neka deska, da so jo strli?? Joj, joj...
DASILVA
# 27.08.2018 ob 01:58
Nč živčnosti pr men, ne skrbi mr polh.
Boš ti še živčn letos, brez skrbi....
gospod iskreni
# 26.08.2018 ob 23:51
Dobro je igrala Olimpija, zelo dobro. Vedelo se je da take agresivnosti ne morejo držati ampak vseeno zelo dobro. Z menjavo golmana so padli, ampak tako pač je.
tem pa v prazen gol dobi enega, dva ali tri zadetke. Dobesedno
je to pri Olimpiji vedno, ko namesto vratarja v igro pošlje igralca.
nacionale
# 27.08.2018 ob 10:14
Realno sta Medveščak in Karlovy Vary bistveno močnejša od Olimpije in Jesenic. Ti rezultati pripravljalnih tekem, ko boljše ekipe igrajo iz pol moči niti pod razno niso realen pokazatelj. Če bi dajali ocene na osnovi teh rezultatov, bi rekli, da je liga EBEL močnejša od češke extralige (Medveščak je premagal Karlovy Vary) in Alpska liga na nivoju extralige (Jesenice izgubile proti Karlovy Vary po podaljšku).
The Stig
# 27.08.2018 ob 09:25
kako močan pa je Medveščak? realno?
nacionale
# 27.08.2018 ob 21:11
Sinovi železa so tuki precej glasni, oče železa bo pa preusmeru proces treninga.
kurjac
# 27.08.2018 ob 06:40
Skoda za visok poraz v zadnjih 2 minutah ..ta ekipa olimpije potrebuje dobrega golmana pa se loh poteguje za vrh te " mocne " ahl lige ..
Vse cestitke fantom za vcerisnji prikaz in borbenost na ledu kot sem dejal z pravim golmanom bi pometel tudi ebel ligasa - medvede ...