Gorazd Drinovec je bil lahko zelo zadovoljen s predstavo svojih izbrancev. Foto: MMC RTV SLO

Varovanci Gorazda Drinovca niso pokazali nobene utrujenosti po težko priborjeni zmagi nad Avstrijo. Tekmece z Otoka so že v prvi tretjini povsem nadigrali in jim nasuli pol ducata golov. Žiga Pešut, Gal Koren in še enkrat Pešut sta za 3:0 poskrbela v razmiku manj kot treh minut. Ob koncu tretjine pa so v polno zadeli še Mihe Šteblih, Gašper Kopitar in Peter Bizalj.

Po visokem vodstvu je priložnost v vratih Slovenije do konca tekme namesto Luke Gračnarja dobil Jure Pavlič, ki tudi ni dobil gola. Zadnja zadetka sta za Slovenijo dosegla Pešut in Bizalj, končno razmerje v strelih na gol pa je bilo 35:12 za Slovenijo.

Slovenija se bo v tretjem krogu prvenstva pomerila z domačo reprezentanco Nemčije, dvoboj pa bo v sredo ob 19.30.