Montreal še ne gre na počitnice. Z drugo zaporedno zmago nad Tampo Bay ima še možnosti za preboj v konferenčni finale. Foto: Reuters

Za sobotno zmago z 2:1 ima največ zaslug Pierre Alexandre Parenteau, ki je dobre štiri minute pred koncem tekme presenetil vratarja Bena Bishopa: "Vratarja sem skušal presenetiti z nenadnim strelom, nagonsko sem sprožil in mislim, da ploščka ni videl."

Uvodni zadetek za gostitelje je v 10. minuti dosegel Devante Smith-Pelly (njegov prvi zadetek letošnje končnice), sredi zadnje tretjine pa je izenačil kapetan Steven Stamkos.

V vratih Montreala se je s 25 obrambami izkazal Carey Price: "Ponovno smo zadeli veliko vratnic, tudi pri zadnjem golu, vendar je šel tedaj plošček v mrežo. Nizali smo veliko priložnosti, na koncu pa vendarle tesno zmagali."

Izid v zmagah je 3:2 za Tampo Bay, ki bo poskušala serijo končati v torek v domači Amalie Areni.