Nashville je odrešil 26-letni Švicar Roman Josi. Foto: Reuters

Predatorji so, upoštevajoč lansko sezono, dobili deseto zaporedno tekmo v končnici na domačem ledu, kar je nazadnje uspelo Detroitu v sezoni 1997/98.

"Navijači so neverjetni. Res sem mislil, da stopnja več ne obstaja, toda nocoj so jo dosegli. Zelo so nam pomagali, še posebej pri teh dveh golih," je povedal branilec Predatorjev Mattias Ekholm.
Po zadetku Coreyja Perryja v 36. minuti je Nashville pred zadnjimi 20 minutami zaostajal. Izid je v 44. minuti poravnal Filip Forsberg, zmagoviti zadetek pa je ob številčni premoči 2:43 pred koncem zabil Josi. V vratih Anaheima je sicer blestel John Gibson, ki je zbral 38 obramb. Pekka Rinne je na drugi strani ustavil 19 od 20 strelov na svoja vrata.

"Vedeli smo, da je le vprašanje časa, kdaj bomo dosegli gol ali dva. To je bila ena naših najboljših predstav v končnici," je povedal branilec Ryan Ellis. Nashville je v letošnji končnici dobil 10 od 13 tekem.