Joel Ward je Washington popeljal v 2. krog končnice. Foto: Reuters
Braden Holtby
Novinec Braden Holtby je bil med tistimi, ki so najbolj pripomogli k uspehu ekipe iz prestolnice. Foto: Reuters

V odločilni sedmi tekmi 1. kroga končnice je Washington z 2:1 premagal Boston. Mož odločitve je bil Joel Ward, ki je zadel po treh minutah podaljška. Vratar Braden Holtby se je izkazal z 31 obrambami.

V prvi tretjini je Washington v vodstvo popeljal Matt Hendricks, v drugi tretjini pa je izenačil Tyler Seguin.

Boston je izgubil tretjo od štirih domačih tekem. Vseh sedem tekem v seriji je bilo izjemno tesnih, vedno je odločil en gol, štirikrat je bil potreben podaljšek. Tako izenačene serije v NHL-u še ni bilo.

PHILADELPHIA/5 - Pittsburgh/4       4:2

Zahod, 1. krog Chicago (6) - PHOENIX (3) 2:4 ST. LOUIS (2) - San Jose (7) 4:1 NASHVILLE (4) - Detroit (5) 4:1 Vancouver (1) - LOS ANGELES (8) 1:4 * - izid v zmagah; igrajo na 4 zmage po sistemu 2-2-1-1-1.