Pascal Dupuis in Jussi Jokinen sta se takole veselila enega izmed zadetkov. Foto: Reuters
Hokejisti San Joseja
Hokejisti San Joseja so dosegli pomembno zmago v gosteh. Foto: Reuters

Sharksi so v gosteh "pojedli" tretjega nosilca na Zahodu moštvo Vancouvra z 1:3. Gostiteljem je še uspelo povesti prek Kevina Biekse, nato pa so tehtnico na stran gostov nagnili Logan Couture, Dan Boyle in Patrick Marleau. Zadnja dva sta Canuckse dokončno potopila v zadnji tretjini.

Pittsburgh napolnil mrežo Islandersov
Pittsburgh je na domačem ledu s kar 5:0 odpihnil NY Islanderse, in to brez poškodovanega prvega zvezdnika Sidneyja Crosbyja, manjkal pa je tudi Brooks Orpik. Pascal Dupuis je dvakrat zadel v polno, izkazal pa se je tudi vratar Marc-Andre Fleury, ki je s 26 obrambami domačo mrežo šestič v karieri v končnici ohranil nedotaknjeno. Vratar gostov Jevgenij Nabokov je bil pred razigranimi pingvini povsem nemočen. V prvih 22 minutah tekme, v katerih je ubranil 11 strelov, so ga premagali kar štirikrat. Na začetku prve tretjine je dva gola prejel v razmiku le 32 sekund, ukanila sta ga Kris Letang in Dupuis, nato je sledila pot na klop, zamenjal ga je Kevin Poulin. Za gostitelje sta zadela še Beau Bennett in Tanner Glass.

Dupuis: Tekmec se nas bo loti še trše
"Gre šele za prvo zmago. Seveda se po takšnem začetku počutimo zelo dobro, vendar pa moramo zdaj zmago nemudoma potisniti v pozabo in se čim hitreje pripraviti na nadaljevanje ter novo zmago. Na drugi tekmi bo povsem nova zgodba, tekmec se nas bo lotil še trše, o tem sem prepričan," poudarja Dupuis.

Tudi Boston je bil prepričljiv s 4:1 proti Torontu po sicer presenetljivem in zgodnjem vodstvu gostov prek Jamesa van Riemsdyka.