Jeff Carter je bil mož odločitve v Staples Centru. Foto: Reuters
Dustin Brown, Roberto Luongo
Takole sta trčila ob izenačujočem zadetku Roberto Luongo in Dustin Brown. Foto: Reuters
Jonathan Quick je blestel že na začetku tekme, ko so bili konkretnejši Canucksi. Foto: Reuters
Domini Moore
Rangersi so napolnili mrežo Toronta. Dva gola je dosegel Dominic Moore. Foto: Reuters
Torey Krug
Torey Krug je za Boston dosegel dva gola. Foto: Reuters
Ottawa Senators
Ottawa je ugnala Montreal. V podaljšku je odločil Clarke MacArthur. Foto: Reuters

27 obramb je ameriški vratar zbral ob vrnitvi na ledene ploskve. Odsoten je bil skoraj dva meseca, poškodba dimelj pa bi kmalu ogrozila njegov nastop v Sočiju. Podobno poškodbo, le da ni bila tako huda, je imel tudi Roberto Luongo, ki se je prav tako vrnil na tej tekmi in bil še bolj razpoložen. Kanadčan je zaustavil 46 strelov, a je bilo to premalo za uspeh Canucksov.

V prvi tretjini so gostje po akciji zvezdniške trojice Henrik in Daniel Sedin ter Ryan Kessler, ki je tudi premagal Quicka, povedli. Canucksi so zadeli z igralcem več na ledu. Na klopi za kaznovane je bil Jeff Carter, Los Angeles pa je petič na zadnjih šestih tekmah dobil gol z igralcem manj. Luongo je nato nekaj časa predstavljal nerešljivo uganko za domače hokejiste. Zaustavil je prvih 36 strelov Kraljev, v drugi tretjini kar 18, ko so gostitelji nasprotnike nastreljali z 18:6. V tem delu igre se je izkazal predvsem z obrambama poskusov Matta Frattina in Anžeta Kopitarja.

Carter dvakrat v polno
Razpoloženega Luonga je premagal šele Dustin Brown, ki je dobro minuto po začetku zadnje tretjine zadel nebranjeno mrežo po odbitem ploščku, ko je streljal Justin Williams. Osem minut pred koncem so Kralji povedli. Kopitar je v protinapad poslal Dwighta Kinga, ki se je povsem na desni strani ob ogradi odlično znašel in podal Carterju, ta pa je takoj sprožil strel za 2:1. Z obrambo se je ob koncu tekme izkazal Quick, ki je preprečil izenačenje Danielu Sedinu, kmalu zatem pa je Carter razblinil dvome o zmagovalcu, ko je zadel prazno mrežo. Kopitar je na ledu prebil dobrih 22 minut in sprožil dva strela.

"Vsi vemo, kaj pomeni 'Quicke'. Vemo, česa je zmožen. Že na prvi tekmi po vrnitvi je bil odličen. Že v prvi tretjini so mu uspele izjemne obrambe. Enostavno je 'Quickie' delal, kar 'Quickie' zna," je vratarja Kingsov pohvalil Carter. "Ko sem dejal, da sem pripravljen, sem bil zares povsem pripravljen. Ne moreš priti nazaj 80-odstotno pripravljen. Če bi bilo tako, potem ne bi počival dva meseca. Čutim, da sem na stotih odstotkih," pa je dodal Quick.